Budowa mostu w Toruniu. Pozwolenie na budowę uprawomocnione

2012-01-09 14:08
Budowa mostu w Toruniu
Autor: UM Toruń Budowa mostu w Toruniu

Najważniejsza inwestycja miejska w Toruniu jest realizowana zgodnie z prawem. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego uprawomocnił pozwolenie na budowę mostu w ciągu ul. Wschodniej. Decyzja GINB jest ostateczna.

Do toruńskiego magistratu wpłynęła 3 stycznia decyzja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego (GINB) w Warszawie dotycząca budowy mostu w Toruniu.

Przeczytaj również: Warszawa: kolejny biurowiec w Śródmieściu. Pozwolenie na budowę wydane

Stanowisko GINB

Inspektorat uprawomocnił 27 grudnia 2011 roku, pozwolenie na budowę mostu w Toruniu, i tym samym utrzymał w mocy decyzję (z dnia 9 października 2009 roku) Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, która zatwierdziła projekt budowlany przedstawiony przez Miejski Zarząd Dróg.GINB w uzasadnieniu swojej decyzji zaznacza, że nie istnieją przesłanki powodujące unieważnienie decyzji pozwolenie na budowę. Ponadto podkreśla, że projekt budowlany dla budowy mostu został przygotowany zgodnie z prawem, przez osoby do tego uprawnione.

- Stwierdzenie nieważności decyzji administracyjnej jest instytucją szczególną, godzącą w zasadę trwałości decyzji administracyjnych – czytamy w uzasadnieniu.

Warto zaznaczyć, że o ponowne rozpatrzenie decyzji wnioskował jeden z mieszkańców Torunia. Decyzja GINB (Główny Inpsektorat Nadzoru Budowlanego) jest ostateczna i nie podlega odwołaniu. Na decyzję przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Budowa mostu w Toruniu

Most przez Wisłę odbywa się w ciągu ul. Wschodniej w Toruniu. Przedsięwziecie jest kluczową inwestycją dla miasta, ponieważ w ramach budowy zostaną wybudowane dodatkowe drogi dojazdowe do krajowej "jedynki" oraz drogi krajowej nr 15 i nr 80.Budowa mostu rozpoczęła się ponad rok temu. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Strabag. Aktualnie wykonawca prowadzi roboty związane z przygotowaniem tymaczasowych podpór pod stalowe elementów łuków mostów.

Przypomnijmy, że w sprawie inwestycji toczy się odrębne postępowanie administracyjne dotyczące decyzji środowiskowej w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Postępowanie to nie ma wpływu na ocenę zasadności z prawem samego pozwolenia na budowę. Budowa odbywa się zgodnie z planem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej