BUD-GRYF, ENERGIA i TDI czyli targowy weekend w Szczecinie

2009-02-17 15:05
BUD-GRYF 2009
Autor: MTS

Największa impreza wystawiennicza na Pomorzu Zachodnim oraz jedna z bardziej znaczących w Polsce - Międzynarodowe Targi Budowlane BUD-GRYF, Targi Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej ENERGIA oraz Targi Dużych Inwestycji TDI. Od 13-15 marca Szczecin kolejny już raz stanie się miejscem prezentacji nowych produktów i technologii oraz forum wymiany doświadczeń branży.

Targi Budowlane BUD-GRYF 2009

Corocznie gromadzą ponad 200 wystawców z całego kraju i zagranicy, kilkanaście tysięcy odwiedzających, w tym sporo z Niemiec. Prezentowane są tu nowości branżowe, produkty, technologie i usługi. Program targów zapełnia także szereg organizowanych seminariów, prezentacji i warsztatów.
Targi już od wielu lat są miejscem spotkań przedstawicieli sektora budowlanego - producentów, handlowców, architektów, usługodawców, deweloperów i inwestorów, a także odbiorców indywidualnych poszukujących nowych technologii, materiałów i rozwiązań. 
XVIII Międzynarodowe Targi Budowlane BUD-GRYF to, jak zapewnia organizator - Międzynarodowe Targi Szczecińskie, doskonała okazja do: zaprezentowania nowej oferty rynkowej, spotkań biznesowych, konfrontacji wiedzy i doświadczenia w aktualnych dla branży zagadnieniach, a także bezpośredniego kontaktu z inwestorem.

Koordynator projektu BUD-GRYF: Olga Szynkowska
tel.: (091) 464 44 05, 464 44 01 wew. 108
fax: (091) 464 44 02
e-mail: euro@mts.pl

Targi Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej ENERGIA

To prezentacje różnych systemów grzewczych, nowoczesnych technologii pozyskiwania energii elektrycznej oraz cieplnej - ze źródeł tradycyjnych i odnawialnych, możliwości finansowania pozyskiwania energii, sposoby jej magazynowania i oszczędzania. Wśród wystawców można będzie spotkać firmy z całej Polski, a także z Niemiec, Danii, Szwecji. Swoją obecność zapowiedziały firmy stawiające elektrownie wiatrowe "pod klucz" oraz mniejsze, przydomowe elektrownie wiatrowe, słoneczne, pompy ciepła czy biogazownie. Prezentowana będzie cała gama solarnych instalacji. Obecne będą także firmy specjalizujące się w ogrzewaniu pelletem, zaczynając od producenta urządzeń wytwarzających pellet, do pieców pelletowych i całych systemów. Ten sposób ogrzewania staje się bardzo popularny z uwagi na czynniki ekonomiczne oraz ekologiczne (niska emisję spalin). Prócz samych rozwiązań dotyczących pozyskania i przetwarzania energii, prezentowane będą produkty do dystrybucji energii, uzbrajania terenów w energię, przyłącza energetyczne etc.
Będzie również możliwość zdobycia wiedzy w zakresie:

 • nowoczesnych technologii pozyskiwania i wykorzystywania energii elektrycznej oraz cieplnej ze źródeł odnawialnych i konwencjonalnych;
 • możliwości finansowania i zdobywania dopłat do projektów;
 •  sposobów oszczędzania energii.

Podczas targów ENERGIA odbędzie się konferencja "Energia odnawialna szansą do rozwoju" poprowadzona przez specjalistów i praktyków z branży. Dodatkowo będzie można wziąć udział w seminariach: "Tanio mieszkać w ciepłym domu" oraz  "Ocena energetyczna budynków". W zeszłym roku konferencje zgromadziły 450 specjalistów, w tym 200 z samorządów odpowiedzialnych za rozwój energetyki w regionie.

Koordynator projektu ENERGIA: Paweł Salabun
tel.: (091) 464 44 01 wew. 109
pawel.salabun@mts.pl

ENERGIA 2009
Autor: MTS

Targi Dużych Inwestycji TDI

To przedsięwzięcie ma na celu przedstawienie Polski jako kraju otwartego na inwestycje. Doskonała lokalizacja w centrum Europy, niższe niż w Europie Zachodniej koszty pracy oraz dynamiczny wzrost gospodarczy to atuty, które stanowić mogą o sukcesie inwestycji. Podczas targów województwo zachodniopomorskie prezentować będzie atrakcyjną ofertę terenów pod inwestycje turystyczne, obiekty sportowo-rekreacyjne, przemysłowe. Organizowane będą spotkania i dyskusje panelowe dotyczące usprawnień procedur administracyjnych, ułatwień w prowadzeniu działalności gospodarczej i poszerzaniu możliwości inwestycyjnych.
W programie targów znajdą się szkolenia przygotowane przez Zachodniopomorskie Centrum Obsługi Inwestora oraz Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych:

 • blok seminaryjno-prezentacyjny:
  1. "Etapy powstawania, oraz rozwój Goleniowskiego Parku Przemysłowego" (burmistrz Miasta i Gminy Goleniów)
  2. "Strategie pozyskiwania inwestorów oraz etapy realizacji inwestycji" (Gmina Tarnowo Podgórne)
  3. "Prezentacja potencjału Województwa Zachodniopomorskiego" (Centrum Obsługi Inwestora przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego)
 • seminarium szkoleniowe (Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych) dla gmin:
  1. "Skuteczność pozyskiwania bezpośrednich inwestycji zagranicznych przez jednostki samorządu terytorialnego"
  2. "Techniki i metody przygotowania ofert inwestycyjnych i materiałów promocyjnych"

Koordynator projektu TDI: Grzegorz Lis
tel.: (091) 46 44 401 wew. 122
fax.: (091) 46 44 402
e-mail: grzegorz.lis@mts.pl

TDI 2009
Autor: MTS

Międzynarodowe Targi Szczecińskie są największym organizatorem imprez targowych w północno-zachodniej części kraju. Podobnie jak w innych ośrodkach targowych, również i tu zaobserwować można wzrost zainteresowania przedsiębiorstw i instytucji udziałem w imprezach targowych. Szczeciński ośrodek targowy bez trudu zapełnia swoje obiekty. Wiosną, podczas organizowanych Targów Budowlanych BUD-GRYF, Targów Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej ENERGIA, Targów Zabezpieczeń i Ochrony Mienia PREWENCJA oraz Targów Dużych Inwestycji TDI, powierzchnie hal zostaną powiększone o wielki pawilon namiotowy. Pozwoli to sprostać oczekiwaniom wystawców i zwiedzających nastawionych na bogatą i urozmaiconą ofertę targową.

Międzynarodowe Targi Szczecińskie
Autor: MTS
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej