Browar Wrzeszcz 2007

2007-09-14 12:27

Ogólnopolski studencki konkurs architektoniczno-urbanistyczny "Browar Wrzeszcz 2007" na koncepcyjny projekt zagospodarowania i zabudowy terenu po Browarze w Gdańsku Wrzeszczu - rozpoczęty.

Polskie miasta wciąż zmagają się z zagospodarowaniem przestrzeni. Nadal w centrach straszą puste place i opuszczone tereny przemysłowe. Modernizacja tych miejsc równa się dopasowaniu ich do wymogów nowoczesności, jednak nawet najlepszy układ urbanistyczny nie będzie atrakcyjny, jeśli nie wypełni go dobra, spójna architektura. "Stworzenie miejsca miasta przyjaznego ludziom: obszaru dzielnicy z centralnym placem, gdzie ludzie, a nie samochody, świadczą o jakości przestrzeni; miejsca, o którym mieszkańcy będą mogli z dumą powiedzieć - nasze, a odwiedzający - chcę tu wracać" to główne założenie konkursu.

Konkurs "Browar Wrzeszcz 2007" objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Gdańska pana Pawła Adamowicza oraz J. M. Rektora Politechniki Gdańskiej prof. Janusza Rachonia. Organizatorem jest Przedsiębiorstwo Budowlane Górski Sp. z o.o. we współpracy z firmą Autodesk. Celem konkursu jest uzyskanie najlepszego pod względem funkcjonalnym, estetycznym i użytkowym projektu architektoniczno-urbanistycznego obejmującego teren po Browarze w Gdańsku (na wschód od ul. Kilińskiego), z uwzględnieniem charakteru i rangi miejsca. Dlatego też koncepcja powinna:

  • łączyć szacunek do historii ze współczesnymi trendami architektonicznymi;
  • kształtować nową wartość w zakresie funkcji miejskiej obszaru Browaru;
  • kreować nowe centrum kulturalno - usługowo - mieszkaniowe dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz w ścisłej relacji z istniejącą zabudową Gdańska;
  • uzupełniać funkcje istniejące w sąsiednich kwartałach.

 

nagrody
I miejsce 10.000 zł
II miejsce 5.000 zł
III miejsce 3.000 zł

terminarz
18 września 2007 r. zakończenie rejestracji
23 października 2007 r. termin składania prac
13 listopada 2007 r. ogłoszenie wyników

Narzędziem konkursu jest oprogramowanie Autodesk. Pozostałe informacje i dokumenty dotyczące konkursu dostępne są na  www.browarwrzeszcz.com/

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej