BRE Bank na Mokotowie

2008-09-24 11:43
BRE Bank na Mokotowie
Autor: Celtic Asset Management Sp. z o.o BRE Bank na Mokotowie

BRE Bank S.A. wynajął w całości liczący ponad 5500 m2 budynek biurowy "Luminar", znajdujący w warszawskiej dzielnicy Mokotów. Umowa ta jest jedną z większych transakcji, zrealizowanych na warszawskim rynku nieruchomości biurowych w 2008 roku.

Biuro rozpocznie funkcjonowanie w pierwszej połowie 2009 roku. BRE Bank S.A. zdecydował się ulokować w budynku część swoich operacji biznesowych, realizowanych obecnie w innych nieruchomościach. Budynek "Luminar" jest drugą fazą kompleksu Cybernetyki Office Park i komercjalizowany był przez firmę Celtic Asset Management.

Informując o transakcji, Jakub Sylwestrowicz, Senior Consultant w firmie Jones Lang LaSalle, która reprezentowała najemcę w trakcie projektu, powiedział: "Podpisanie umowy przez naszego klienta to kolejny dowód, na to, że banki i instytucje finansowe w dużej mierze generują popyt na powierzchnię biurową w Warszawie. Z punktu widzenia kosztów, rozdzielenie operacji biznesowych i umieszczenie części funkcji tzw. "back office" w lokalizacjach pozacentralnych, jest bardzo racjonalnym posunięciem. Obecnie obserwujemy, że część firm decyduje się na podobne posunięcie, nie będąc w stanie znaleźć dodatkowej powierzchni w swoich głównych lokalizacjach, a jednocześnie chcąc obniżyć koszty".

Iwona Makarewicz z Celtic Asset Management stwierdziła: "To duża satysfakcja, iż wysoka jakość kolejnej z naszych inwestycji, budynku "Luminar", została doceniona przez tak prestiżowego najemcę jak BRE Bank, który zdecydował się podpisać umowę najmu na okres aż dziesięciu lat. Zarówno pierwszy etap projektu Cybernetyki Office Park, budynek "Helion" jak i drugi, budynek "Luminar", po skomercjalizowaniu, zostały sprzedane renomowanemu, niemieckiemu funduszowi inwestycyjnemu".
Obecnie firma Celtic przygotowuje się do sprzedaży trzeciego etapu projektu Cybernetyki Office Park.

wrzesień 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej