BPT kupuje warszawski biurowiec

2008-05-20 14:49
Praska Dominanta
Autor: Baltic Property Trust

Jeden z największych inwestorów nieruchomościowych w regionie Morza Bałtyckiego - Baltic Property Trust Optima SA SICAR - podpisał umowę w sprawie zakupu wieżowca Praska Dominanta przy ulicy Okrzei na warszawskiej Pradze. Inwestycja powiekszyła polskie portfolio BPT o dodatkowe 3800 m2 powierzchni biurowej o wysokim standardzie.

"- Oczekujemy, że projekt Dominanta będzie generować zysk na poziomie 7,5% z dużymi możliwościami dalszego wzrostu. Dzięki dużemu potencjałowi rozwoju, inwestycja doskonale wpisuje sie w portfolio BPT Optima" - mówi Tomasz Tromer, dyrektor generalny BPT w Polsce.

Dominanta Praska (na zdjęciu obok) jest trzecim budynkiem w Warszawie zakupionym przez fundusz BPT Optima. Pomimo niezbyt dużej powierzchni, biurowiec jest bardzo charakterystyczny ze względu na położenie nad brzegiem Wisły. Zaletą lokalizacji jest również bliskość centrum miasta i dobry dojazd samochodem bądź publiczną komunikacją, a także sąsiedztwo Portu Praskiego, gdzie planowana jest rewitalizacja 36 ha frontu wodnego. Biurowiec jest idealnym rozwiązaniem dla firm pragnących wynająć niewielkie, znakomicie wyposażone powierzchnie biurowe o wysokim standardzie, z widokiem na piękną panoramą Starego Miasta i Wisły.

"- Dominanta Praska daje nam doskonałą okazję do wejścia w ten segment rynku biurowego, w którym Baltic Property Trust nie było do tej pory obecne" - dodaje Tomasz Tromer. Najważniejszą inwestycją Baltic Property Trust w Polsce jest projekt rewitalizacji frontu wodnego na terenach postoczniowych w Gdańsku, gdzie powstać ma nowoczesna dzielnica Młode Miasto. To największe przedsięwzięcie urbanistyczne w obszarze Metropolii Trójmiejskiej i jedno z największych w Polsce. Młode Miasto będzie nowoczesną, wielofunkcyjną i tętniącą życiem dzielnicą miejską. Projekt zakłada wybudowanie na terenie ok. 26 hektarów blisko 1 mln m2 powierzchni użytkowej, w tym ok. 4500 nowych mieszkań.

Baltic Property Trust (BPT) jest jednym z największych inwestorów nieruchomościowych w regionie Morza Bałtyckiego. BPT ma fundusz inwestycyjny w wysokosci 3 mld euro oraz ponad 400 tys. m2 ekskluzywnej powierzchni komercyjnej. BPT oferuje inwestorom i najemcom rozwiązania w zakresie polityki nieruchomościowej. Obecnie BPT zarządza pięcioma funduszami działającymi w krajach bałtyckich, Polsce, Rosji, Niemczech i krajach skandynawskich. Siedziba główna BPT znajduje sie w Kopenhadze, a lokalne biura - w Tallinie, Rydze, Wilnie, Gdańsku, Warszawie, Petersburgu, Moskwie oraz w Berlinie.
BPT Optima SA SICAR jest zamkniętym funduszem inwestycyjnym z siedzibą w Luksemburgu, dysponuje kapitałem o wysokości 667 mln euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej