BPT kupuje warszawski biurowiec

2008-05-20 14:49
Praska Dominanta
Autor: Baltic Property Trust

Jeden z największych inwestorów nieruchomościowych w regionie Morza Bałtyckiego - Baltic Property Trust Optima SA SICAR - podpisał umowę w sprawie zakupu wieżowca Praska Dominanta przy ulicy Okrzei na warszawskiej Pradze. Inwestycja powiekszyła polskie portfolio BPT o dodatkowe 3800 m2 powierzchni biurowej o wysokim standardzie.

"- Oczekujemy, że projekt Dominanta będzie generować zysk na poziomie 7,5% z dużymi możliwościami dalszego wzrostu. Dzięki dużemu potencjałowi rozwoju, inwestycja doskonale wpisuje sie w portfolio BPT Optima" - mówi Tomasz Tromer, dyrektor generalny BPT w Polsce.

Dominanta Praska (na zdjęciu obok) jest trzecim budynkiem w Warszawie zakupionym przez fundusz BPT Optima. Pomimo niezbyt dużej powierzchni, biurowiec jest bardzo charakterystyczny ze względu na położenie nad brzegiem Wisły. Zaletą lokalizacji jest również bliskość centrum miasta i dobry dojazd samochodem bądź publiczną komunikacją, a także sąsiedztwo Portu Praskiego, gdzie planowana jest rewitalizacja 36 ha frontu wodnego. Biurowiec jest idealnym rozwiązaniem dla firm pragnących wynająć niewielkie, znakomicie wyposażone powierzchnie biurowe o wysokim standardzie, z widokiem na piękną panoramą Starego Miasta i Wisły.

"- Dominanta Praska daje nam doskonałą okazję do wejścia w ten segment rynku biurowego, w którym Baltic Property Trust nie było do tej pory obecne" - dodaje Tomasz Tromer. Najważniejszą inwestycją Baltic Property Trust w Polsce jest projekt rewitalizacji frontu wodnego na terenach postoczniowych w Gdańsku, gdzie powstać ma nowoczesna dzielnica Młode Miasto. To największe przedsięwzięcie urbanistyczne w obszarze Metropolii Trójmiejskiej i jedno z największych w Polsce. Młode Miasto będzie nowoczesną, wielofunkcyjną i tętniącą życiem dzielnicą miejską. Projekt zakłada wybudowanie na terenie ok. 26 hektarów blisko 1 mln m2 powierzchni użytkowej, w tym ok. 4500 nowych mieszkań.

Baltic Property Trust (BPT) jest jednym z największych inwestorów nieruchomościowych w regionie Morza Bałtyckiego. BPT ma fundusz inwestycyjny w wysokosci 3 mld euro oraz ponad 400 tys. m2 ekskluzywnej powierzchni komercyjnej. BPT oferuje inwestorom i najemcom rozwiązania w zakresie polityki nieruchomościowej. Obecnie BPT zarządza pięcioma funduszami działającymi w krajach bałtyckich, Polsce, Rosji, Niemczech i krajach skandynawskich. Siedziba główna BPT znajduje sie w Kopenhadze, a lokalne biura - w Tallinie, Rydze, Wilnie, Gdańsku, Warszawie, Petersburgu, Moskwie oraz w Berlinie.
BPT Optima SA SICAR jest zamkniętym funduszem inwestycyjnym z siedzibą w Luksemburgu, dysponuje kapitałem o wysokości 667 mln euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej