BPO szansą dla Polski

2006-10-25 13:52

Forum Outsourcingu Roadshow - Polska Europejskim Rajem Usługowym jest cyklicznym następstwem poprzedniej konferencji z cyklu Outsourcing - Polska Europejskim Rajem Usługowym, która odbyła się 30 listopada 2005 roku w Warszawie i cieszyła się sporym zainteresowaniem. Celem jej jest m.in. promocja Polski, w tym Krakowa, w aspekcie inwestycji BPO.

Poprzednie konferencje zostały bardzo dobrze przyjęte, zarówno przez słuchaczy, jak i prelegentów. O tym, jak duże jest w Polsce zainteresowanie outsourcingiem, świadczyła liczba przedstawicieli firm uczestniczących w konferencjach. - Z punktu widzenia usługodawców ciekawe było zobaczyć, jakiego rodzaju usługi są świadczone, jakie są najnowsze badania marketingowe, a także co robi konkurencja. Zaletą była także możliwość zdobycia informacji na temat prawnych uwarunkowań dotyczących lokowania w Polsce centrów usług wspólnych i ulg z tym związanych - wspomina konferencję Agnieszka Wiercińska, adwokat, Wierciński, Kwieciński, Baehr.

- Zostały tu poruszone ważne kwestie związane z rynkiem usług w Polsce, ale i na świecie - podsumowuje Andrzej Dziwisz, dyrektor sprzedaży i marketingu, IMPEL. - Podczas spotkania, uczestnicy mieli możliwość wymiany swoich poglądów, spostrzeżeń oraz doświadczeń. Temat szans, jakie niesie za sobą outsourcing oraz potencjalnych problemów, z jakimi przychodzi borykać się w momencie jego wdrażania, wydaje się niewyczerpany. Jednak szczególnie ważny według mnie jest aspekt adaptacji światowych trendów w outsourcingu do realiów Polski. Rynek krajowy okazuję się chłonnym podłożem dla tego typu praktyk, choć uważam, że w tej kwestii jest jeszcze wiele do zrobienia.

Tym razem kolejne sympozjum odbędzie się 1 grudnia 2006 roku w stolicy Małopolski, w Krakowie. Podczas spotkania zostaną przedstawione najnowsze trendy na rynku outsourcingowym, zarówno w kraju, jak i na świecie. Konferencja będzie stanowiła okazję do wymiany poglądów i doświadczeń z przedstawicielami różnych branż. A tych na pewno nie zabraknie. W wydarzeniu wezmą bowiem udział m.in. inwestorzy zagraniczni, którzy już są obecni na rynku polskim i/bądź planują dalsze inwestycje. Będzie można porozmawiać z kierownictwem firm stosującym lub rozważających outsourcing usług: telekomunikacyjnych, IT, HR, call center, facility management, doradczych w zakresie nieruchomości, ochrony środowiska, finansowych i księgowych. Nie zabraknie też przedstawicieli usług windykacji należności, archiwizacyjnych, logistycznych, marketingowych i PR oraz reprezentantów mediów.

Celem konferencji z cyklu Outsourcing - Polska Europejskim Rajem Usługowym jest promocja Polski i zwiększenie jej szans na napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do sektora BPO. W planach organizatora jest odwiedzenie największych miast w Polsce, jak również zorganizowanie konferencji o tej tematyce poza granicami kraju.

Patronami konferencji są: Minister Gospodarki, Urząd Miasta Krakowa, Warsaw Destination Alliance.

Więcej informacji >>

Zobacz także:

Partner biznesowy - outsourcer >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej