BPO szansą dla Polski

2006-10-25 13:52

Forum Outsourcingu Roadshow - Polska Europejskim Rajem Usługowym jest cyklicznym następstwem poprzedniej konferencji z cyklu Outsourcing - Polska Europejskim Rajem Usługowym, która odbyła się 30 listopada 2005 roku w Warszawie i cieszyła się sporym zainteresowaniem. Celem jej jest m.in. promocja Polski, w tym Krakowa, w aspekcie inwestycji BPO.

Poprzednie konferencje zostały bardzo dobrze przyjęte, zarówno przez słuchaczy, jak i prelegentów. O tym, jak duże jest w Polsce zainteresowanie outsourcingiem, świadczyła liczba przedstawicieli firm uczestniczących w konferencjach. - Z punktu widzenia usługodawców ciekawe było zobaczyć, jakiego rodzaju usługi są świadczone, jakie są najnowsze badania marketingowe, a także co robi konkurencja. Zaletą była także możliwość zdobycia informacji na temat prawnych uwarunkowań dotyczących lokowania w Polsce centrów usług wspólnych i ulg z tym związanych - wspomina konferencję Agnieszka Wiercińska, adwokat, Wierciński, Kwieciński, Baehr.

- Zostały tu poruszone ważne kwestie związane z rynkiem usług w Polsce, ale i na świecie - podsumowuje Andrzej Dziwisz, dyrektor sprzedaży i marketingu, IMPEL. - Podczas spotkania, uczestnicy mieli możliwość wymiany swoich poglądów, spostrzeżeń oraz doświadczeń. Temat szans, jakie niesie za sobą outsourcing oraz potencjalnych problemów, z jakimi przychodzi borykać się w momencie jego wdrażania, wydaje się niewyczerpany. Jednak szczególnie ważny według mnie jest aspekt adaptacji światowych trendów w outsourcingu do realiów Polski. Rynek krajowy okazuję się chłonnym podłożem dla tego typu praktyk, choć uważam, że w tej kwestii jest jeszcze wiele do zrobienia.

Tym razem kolejne sympozjum odbędzie się 1 grudnia 2006 roku w stolicy Małopolski, w Krakowie. Podczas spotkania zostaną przedstawione najnowsze trendy na rynku outsourcingowym, zarówno w kraju, jak i na świecie. Konferencja będzie stanowiła okazję do wymiany poglądów i doświadczeń z przedstawicielami różnych branż. A tych na pewno nie zabraknie. W wydarzeniu wezmą bowiem udział m.in. inwestorzy zagraniczni, którzy już są obecni na rynku polskim i/bądź planują dalsze inwestycje. Będzie można porozmawiać z kierownictwem firm stosującym lub rozważających outsourcing usług: telekomunikacyjnych, IT, HR, call center, facility management, doradczych w zakresie nieruchomości, ochrony środowiska, finansowych i księgowych. Nie zabraknie też przedstawicieli usług windykacji należności, archiwizacyjnych, logistycznych, marketingowych i PR oraz reprezentantów mediów.

Celem konferencji z cyklu Outsourcing - Polska Europejskim Rajem Usługowym jest promocja Polski i zwiększenie jej szans na napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do sektora BPO. W planach organizatora jest odwiedzenie największych miast w Polsce, jak również zorganizowanie konferencji o tej tematyce poza granicami kraju.

Patronami konferencji są: Minister Gospodarki, Urząd Miasta Krakowa, Warsaw Destination Alliance.

Więcej informacji >>

Zobacz także:

Partner biznesowy - outsourcer >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej