Bosch przejmuje Extreme CCTV

2008-04-11 14:16

Obecny w branży systemów zabezpieczeń od blisko 90. lat Bosch umacnia swoją pozycję. Firma przejęła kanadyjską spółkę akcyjną Extreme CCTV, dzięki czemu rozszerzy swoją obecność w sektorze dozoru wizyjnego.

Udziałowcy przyjęli w lutym 2008 ofertę firmy Bosch w wysokości 5 dolarów kanadyjskich za akcję, co w rezultacie złożyło się na transakcję wartości ok. 93 mln dolarów kanadyjskich (ok. 62 mln euro).

Extreme CCTV to producent i dostawca aktywnych oświetlaczy pracujących w podczerwieni, zintegrowanych kamer dualnych z aktywnym oświetleniem w podczerwieni oraz urządzeń wizyjnych o podwyższonej trwałości do zastosowań w warunkach ekstremalnych. Gama oferowanych przez firmę produktów obejmuje również systemy zapisu i rozpoznawania tablic rejestracyjnych.
W 2007 roku firma osiągnęła obrót w wysokości 43 mln dolarów kanadyjskich (ok. 29 mln euro). Przedsiębiorstwo zatrudnia 130 osób i ma swoje oddziały w Burnaby (Kanada), Newcastle i Church Crookham (Wielka Brytania) oraz na Barbados. Należą do niej trzy marki: Extreme, Forward Vision oraz Derwent.

Bosch jest obecny w branży systemów zabezpieczeń od blisko 90 lat. Oferta firmy jest przeznaczona do użytku domowego i komercyjnego, do ochrony rodziny i pracowników, monitoringu urządzeń, nieruchomości czy terenów przemysłowych. Rozwiązania z zakresu systemów bezpieczeństwa skupione są w takich obszarach, jak telewizja dozorowa, systemy sygnalizacji pożaru i włamania, systemy nagłośnieniowe, kongresowe i kontroli dostępu. Przedstawicielstwa działu Systemów Zabezpieczeń znajdują się w ok. 40 krajach na całym świecie, w tym także w Polsce. W 2006 roku dział Systemów Zabezpieczeń Boscha osiągnął światowe obroty w wysokości 1,3 mld euro, zatrudniając 10 300 pracowników.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej