Bochnia i Brzesko: wkrótce remonty dworców

2010-07-21 11:47
Modernizacja dworca w Brzesku
Autor: PKP SA

Zmodernizowane, bardziej bezpieczne, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – takie będą dworce w Bochni i Brzesku po remontach, które rozpoczną się jeszcze w trzecim kwartale tego roku. Polskie Koleje Państwowe S.A. wybrały w drodze przetargu wykonawców prac budowlanych na obu dworcach.

Dworzec w Bochni wyremontuje firma MURDZA z Miechowa za kwotę 4 960 070 złotych (brutto). W przetargu złożonych zostało 8 ofert. Kryterium była najniższa cena. Prace budowlane na tym dworcu rozpoczną się w trzecim kwartale tego roku, a zakończą w pierwszym kwartale roku 2012.

Prace remontowe na dworcu Brzesko - Okocim wykona natomiast tarnowska firma ŁAD-BUD, która zaoferowała cenę 3 998 545 złotych (brutto). Do tego przetargu zgłosiło się także 8 firm i – tak jak w przypadku dworca w Bochni – kryterium wyboru wykonawcy była najniższa cena. Zaplanowany termin prac budowlanych na dworcu w Brzesku jest również taki sam, jak w przypadku dworca w Bochni.

Modernizacja dworca w Brzesku (wizualizacja obiektu po modernizacji powyżej)obejmie cały budynek wraz z terenem przyległym. Zakres robót to m.in. wykonanie instalacji solarnej, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, budowa parkingu. Zarówno parking jak i budynek zostaną objęte monitoringiem. Dzięki inwestycji budynek będzie nie tylko nowoczesny, ale i przyjazny środowisku.

Dworzec w Bochni będzie miał odnowioną elewację, dach, nowe drzwi oraz okna. Powstanie także wiata przy budynku. Zostanie zabezpieczony przed wilgocią, wymienione będą wszystkie rodzaje instalacji. Dworzec zyska nową, bardziej przyjazną i funkcjonalną przestrzeń związaną z obsługą podróżnych, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających problemy z poruszaniem się. Zamontowany zostanie platformowy podnośnik. Wyremontowane będą także toalety.
Dworzec zostanie wyposażony w nowoczesny, przejrzysty system informacji wizualnej. Dla zwiększenia bezpieczeństwa podróżnych zainstalowany zostanie monitoring. Oprócz tego przed dworcem powstanie parking. Odnowione zostaną przyległe do budynku chodniki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej