Biurowiec Plac Unii w Warszawie: umowa o finansowanie i roboty budowlane podpisana

2012-01-20 10:45
Plac Unii, Warszawa
Autor: Liebrecht & wooD Plac Unii - biurowiec klasy A+ oraz galeria handlowa w centrum Warszawy

W centrum Warszawy powstaje biurowiec Plac Unii, który właśnie pozyskał ponad 100 mln euro kredytu na finansowanie inwestycji. Generalnym wykonawcą został Warbud, z którym inwestor podpisał już umowę o roboty budowlane. Kompleks handlowo-biurowy ma zostać oddany do użytku w październiku 2013 roku.

Biurowiec Plac Unii - budowa
Autor: Liebrecht &wooD Biurowiec Plac Unii - budowa

Biurowiec Plac Unii, budowany w Warszawie i realizowany przez Liebrecht & wooD oraz BBI Development pozyskał finansowanie inwestycji. Środków na wybudowanie obiektu udzieli Bank PKO SA.

Przeczytaj również: Inwestycja Plac Unii zyska certyfikat BREEAM z oceną "bardzo dobry"

- Budowa Placu Unii ma zapewnione finansowanie. Umowa kredytowa opiewa na kwotę 105 mln euro (z możliwością rozszerzenia do 120 mln euro). Finansowania udzielił w całości jeden bank – Bank PKO SA To – w perspektywie ostatnich miesięcy – jedna z największych tego typu transakcji na polskim rynku nieruchomości. Zależało nam by wynegocjować jak najlepsze warunki kredytu, co przy tego rzędu kwotach, w obecnej sytuacji na rynkach światowych, było wyzwaniem. Należy podkreślić, że podpisanie umowy kredytowej w obecnym terminie jest zgodne z harmonogramem przedsięwzięcia – budowa postępuje zgodnie z planem – tłumaczy Michał Skotnicki, prezes BBI Development NFI SA.

Biurowiec Plac Unii ma generalnego wykonawcę

Inwestor przedsięzwięcia oprócz podpisania umowy o finansowanie inwestycji, zawarł również kontrakt o roboty budowlane z generalnym wykonawcą - spółką Warbud. Przypomnijmy, że w grudniu 2010 roku, budowlana spółka odpowiedzialna była za prace przygotowawcze oraz budowała podziemne kondygnacje inwestycji. Zawarta w styczniu 2012 roku, umowa o roboty budowlane dotyczy realizacji naziemnej części biurowca. Kontrakt opiewa na 49,8 mln euro.

- Dokonaliśmy optymalnego wyboru generalnego wykonawcy. Kierowaliśmy się zarówno kryterium cenowym, jak i dotychczasowym doświadczeniem i referencjami firmy w zakresie realizacji tak skomplikowanych budynków wysokościowych w gęstej zabudowie centrum miasta. Ponadto, jako wykonawca części podziemnej Placu Unii, Warbud doskonale zna nasz projekt. Jesteśmy przekonani, że sprosta powierzonemu zadaniu i zgodnie z przyjętym harmonogramem prac już w trzecim kwartale przyszłego roku zakończy budowę Placu Unii – skomentował Marc Lebbe.

Biurowiec Plac Unii - opis inwestycji

Biurowiec Plac Unii to inwestycja komercyjna, składająca się z trzech budynków biurowych połączonych ze sobą szklanym dachem na wysokości 30 metrów. Pomiędzy dwoma sześciokondygnacyjnymi budynkami, znajdującymi się wzdłuż ulic Boya-Żeleńskiego i Puławskiej, zostanie wybudowany wysoki na 90 metrów wieżowiec. Powierzchnie biurowe zostaną rozmieszczone na trzech poziomach i zajmą 41 tys. m2 powierzchni użytkowej. W obiekcie na 15 500 tys. m2 znajdzie się Galeria Miejska.
Ponadto, obiekt będzie dysponował punktami usługowymi, lokalami gastronomicznymi oraz delikatesami Supersam. Za projekt architektoniczny obiektu odpowiada pracownia APA Kuryłowicz & Associates. Warto zaznaczyć, że Plac Unii został nagrodzony prestiżową nagrodą CEE Green Building Award w kategorii "BREAAM Pre-certified Developments". Inwestycja ma zostać oddana do użytku w październiku 2013 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej