Biała Podlaska: Mostostal Warszawa wybuduje Zakład Zagospodarowania Odpadów

2011-07-01 12:10
WOD KAN Biała Podlaska
Autor: Mostostal Warszawa SA

28 czerwca w siedzibie Bialskich Wodociągów i Kanalizacji WOD KAN Sp. z o.o., podpisano umowę z konsorcjum firm Mostostal Warszawa SA i Acciona Infraestructuras na wykonanie projektu i budowę "Zakładu Zagospodarowania Odpadów dla regionu Biała Podlaska".

Biała Podlaska- umowa na ZZO
Autor: Mostostal Warszawa SA WOD KAN: podpisanie umowy na zaprojektowanie i budowę ZZO w Białej Podlaskiej

Biała Podlaska będzie miała najnowocześniejszy w regionie Zakład Zagospodarowania Odpadów (ZZO), który umożliwi maksymalne wykorzystanie energii skumulowanej w odpadach. Przyjmuje się, że zakład będzie wytwarzał rocznie około 4 tys. MWh ekologicznej energii elektrycznej oraz 13 tys. ton paliwa formowanego (RDF) do wykorzystania głównie przez cementownie. Sercem ZZO jest instalacja poziomej suchej fermentacji, która pozwoli na wytworzenie w procesie beztlenowym bardzo energetycznego biogazu w ilości około 120 m3 na każdą tonę odpadów biodegradowalnych. Zakład będzie obsługiwał ponad 200 tys.mieszkańców z miasta Biała Podlaska, powiatu bialskiego oraz niektóre miasta i gminy z powiatów: parczewskiego, łukowskiego i radzyńskiego. Wszystkie gminy uczestniczące w przedsięwzięciu zyskają bardzo skuteczną ochronę przed groźbą ewentualnych kar z tytułu niespełnienia wymogów Unii Europejskiej.

Planowany ZZO to największa kapitałowo inwestycja w historii miasta. Dzięki nowopowstajacej inwestycji Biała Podlaska i regiony, staną się biegunem wzrostu i rozwoju województwa oraz nośnikiem innowacji i postępu technicznego w regionie. Umowę w bialskiej siedzibie WOD KAN, w imieniu konsorcjum podpisali: Zastępca Dyrektora Obszaru Ochrony Środowiska i Energii Odnawialnej Mostostal Warszawa SA Andrzej Grygo oraz pełnomocnicy firmy Acciona Infreastructuras, Yves Marchand i Jorge Calabuig Ferre. Całkowity koszt projektu brutto wynosi 69,5 mln zł, a termin jego realizacji to 24 miesiące.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej