Biała Podlaska: gotowa na wyzwania

2010-10-22 11:01
Biała Podlaska: 68% populacji stanowią osoby w wieku produkcyjnym
Autor: UM Biała Podlaska Biała Podlaska jest czwartym, co do wielkości, ośrodkiem Lubelszczyzny. Jest jednocześnie miastem ludzi młodych - tylko 13 % ludności jest powyżej 60 roku życia, a aż 25% stanowią mieszkańcy do 19 roku życia. 68% populacji stanowią osoby w wieku produkcyjnym.

Nie jest to tytuł nowego programu telewizyjnego, lecz stwierdzenie mające zachęcić do dyskusji na temat możliwości, jakie otwiera przed inwestorami polskie miasto łączące Wschód z Zachodem. Czy jesteście gotowi na wyzwania? Biała Podlaska jest.

Wyzwanie pierwsze: Biznes dobrze ulokowany

Koszt ulokowania inwestycji oraz dobre położenie w pobliżu rynków zbytu, są jednymi z najważniejszych czynników skłaniających do inwestowania w danym regionie. Biała Podlaska posiada duże rezerwy gruntów pod inwestycje, ma świetne połączenia komunikacyjne, które planuje usprawnić poprzez budowę autostrady A2 (Berlin-Warszawa-Biała Podlaska-Terespol-Brześć-Moskwa), modernizację linii kolejowej E20 oraz zagospodarowanie terenów lotniska i przystosowanie go do obsługi ruchu towarowego.

Wyzwanie drugie: Wsparcie na starcie

Bardzo ważnym czynnikiem decydującym o ulokowaniu inwestycji jest polityka władz w danym regionie. Biała Podlaska wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców. Podejmuje uchwały w sprawie ulg i zwolnień dla inwestorów, przygotowuje plan zagospodarowania terenów pod inwestycje, pozyskuje kontakty do instytucji wspierających przedsiębiorców oraz szuka i wykorzystuje fundusze zewnętrzne.

Wyzwanie trzecie: Właściwi ludzie na właściwym miejscu

Miasto to ludzie, główna siła napędzająca rozwój, pozwalająca pokonywać przeszkody. Biała Podlaska w dużej mierze to ludzie młodzi, ambitni i wykształceni, otwarci na nowe wyzwania. Gwarantuje to dobrze rozwinięty system edukacji na wszystkich szczeblach nauczania. Dzięki temu potencjalny inwestor może liczyć na dobrze wykształconą kadrę pracowniczą, zapewniającą sukces firmy.

Wyzwanie czwarte: Między Wschodem a Zachodem

Często mówi się o kimś, że przedsiębiorczość ma w genach, że przekazana mu została z dziada pradziada. Można stwierdzić, że DNA Białej Podlaskiej zbudowane jest z siły i działania. Miasto ma silne tradycje wymiany handlowej, jest ważnym ośrodkiem współpracy miedzy Wschodem a Zachodem, a sami mieszkańcy posiadają bogate doświadczenie w kontaktach z partnerami gospodarczymi. Na terenie miasta funkcjonują również instytucje bardzo istotne z punktu widzenia działalności gospodarczej: Izba Celna oraz Konsulat Republiki Białoruś.

Wyzwanie piąte: Nieszablonowa rozrywka

Słowa: biznes, inwestowanie, przedsiębiorcy od razu przywołują na myśl spotkania, kontakty biznesowe na wyższym szczeblu, ale przecież to także nieformalne spotkania w przyjaznym i nieoficjalnym klimacie. Biała Podlaska otwiera przed inwestorami takie możliwości, jest miejscem o dużych walorach przyrodniczych. Malownicze i kameralne okolice miasta, doliny Krzny i Bugu zapewniają szeroki wachlarz możliwości uprawiania sportów i rozwijania nieszablonowych zainteresowań. Tą wyszukaną rozrywkę można doskonale połączyć ze spotkaniami top biznesu.

Inwestowanie to dobre wyzwanie

Gdyby Białą Podlaską przedstawić jako partnera biznesowego to można powiedzieć, że jest to odważny i zaradny wspólnik, kompan w trudnych zadaniach, gotowy pokonywać bariery. Ze swojej kresowości potrafi czerpać i siłę i bogactwo duchowe, jest pewny siebie, ale przy tym autentyczny. Biała Podlaska jako partner handlowy jest gotowa na wyzwania.

Więcej informacji o tym, dlaczego warto inwestować w Białej Podlaskiej na stronie: http://gospodarka.bialapodlaska.pl oraz w:
Urzędzie Miasta Biała Podlaska 
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3
21-500 Biała Podlaska
tel.: +48 83 341 61 00
fax: +48 83 343 70 64
e-mail: um@bialapodlaska.pl
www.bialapodlaska.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej