Bezpieczeństwo na budowach: porozumienie gigantów

2010-08-20 16:58
Bezpieczeństwo pracy na budowach
Autor: PIP

Sześć największych firm budowlanych działających w Polsce - Bilfinger&Berger, Budimex, Skanska, Polimex-Mostostal, Warbud i Hochtief - z inicjatywy Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa uroczyście podpiszą 26 sierpnia 2010 roku "Deklarację w sprawie porozumienia dla bezpieczeństwa pracy w budownictwie".

Celem porozumienia będzie wdrożenie wspólnego programu ograniczenia wypadkowości w budownictwie. Corocznie na polskich budowach ginie ponad 100 osób a budownictwo uznawane jest za jedną z najbardziej niebezpiecznych gałęzi polskiej gospodarki. Najczęstszą przyczyną wypadków są upadki z wysokości.

Najwięcej śmiertelnych incydentów występuje w małych firmach, zatrudnionych jako podwykonawcy dużych firm budowlanych. Z apelem o przestrzeganie bezpieczeństwa w budownictwie i wdrożenie procedur do jego egzekwowania wystąpiły już 4 lata temu organizacje zrzeszające inżynierów i techników budownictwa skupione w tzw. Grupie Wyszehradzkiej. Organizatorem XIV Konferencji Izb i Związków Państw Grupy Wyszehradzkiej, która odbyła się w Serocku k. Warszawy był m.in. Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. PZITB był także jednym z sygnatariuszy przyjętej wówczas deklaracji o bezpieczeństwie w budownictwie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej