Bema Plaza sprzedane

2008-07-09 17:18
 Bema Plaza
Autor: Ghelamco Poland

Wrocławski kompleks biurowy Ghelamco Poland - Bema Plaza - sprzedany. Za blisko 106 mln euro kupiła go grupa Deka-ImmobilienFonds, nabywająca nieruchomości na całym świecie. To pierwsza inwestycja biurowa niemieckiego konsorcjum w Polsce.

Usytuowany u zbiegu ulic Bema i Drobnera wrocławski kompleks biurowy Ghelamco Poland, został oddany do użytku wiosną 2008 roku. Na 24 000 m2 powierzchni biurowej klasy A swoje siedziby mają, m.in. takie spółki, jak Google (13 700 m2), firma doradcza KPMG (800 m2) czy firma kurierska UPS (4600 m2). Parter budynku (ponad 4400 m2 powierzchni), którego zdecydowana większość została już wynajęta, zajmują punkty usługowe i handlowe. Dodatkowo, wewnątrz kompleksu deweloper zaplanował duże patio, o łącznej powierzchni 2500 m2. Projekt przewiduje dużo zieleni, fontannę i liczne ławeczki.

"Wrocław to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. Każdy rok to kolejne inwestycje zarówno komercyjne, jak i mieszkaniowe" - tłumaczy Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland. - "Tym bardziej cieszy nas fakt, że pierwszym kupionym przez Deka ImmobilienFonds biurowcem w Polsce jest właśnie nasza wrocławska inwestycja. Bema Plaza, to jednocześnie najnowszy oddany do użytku przez Ghelamco biurowiec. Wybór Deki potwierdza tylko sukces komercyjny tej inwestycji i dowodzi, że doświadczenie stojące za Ghelamco docenia wielu zagranicznych inwestorów. Oddany w marcu do użytku kompleks Bema Plaza, to kolejne zrealizowane przez nas przedsięwzięcie klasy A, wykonane w stu procentach w zgodzie z najwyższymi standardami, stawianymi obecnie nowoczesnym biurowcom".

Podpisując - wartą blisko 106 mln euro - umowę kupna Bema Plaza, Deka Immobilien rozszerzyła swoje dotychczasowe zobowiązania związane z polskim rynkiem nieruchomości. Ta specjalizująca się w nabywaniu nieruchomości na całym świecie i ich zarządzaniu, jak również świadcząca inne usługi związane z rynkiem nieruchomości grupa, nabyła już wcześniej inwestycje m.in. w Poznaniu i Gliwicach.
"Zakup biurowca Ghelamco jest rezultatem naszej strategii rozwoju i konsekwentnego zwiększania udziałów w europejskim rynku nieruchomości przez fundusz Deka-Immobilien" - wyjaśnia Franz Lucien Morsdorf, dyrektor zarządzający w Deka Immobilien Investment GmbH. - "Planujemy zwiększenie udziału inwestycji zagranicznych nawet do 30 procent. Po zakupie biurowca Bema Plaza, udział inwestycji zagranicznych w funduszu wzrośnie z 13,5 do 17,7 procent".

Wrocław to czwarte co do wielkości miasto Polski, będące jednocześnie jednym z najważniejszych centrów biznesowych w kraju. Aktualnie, całkowitą powierzchnię biurową miasta szacuje się na 160 000 m2. W najbliższych latach przewiduje się jednak dalszy silny wzrost oddawanych do użytku powierzchni. Poza ścisłym centrum, równie ważną i atrakcyjną dla inwestorów częścią miasta są tereny sąsiadujące z Rynkiem. Tutaj właśnie - w bezpośrednim sąsiedztwie Ostrowa Tumskiego, Wyspy Słodowej i Ogrodu Botanicznego - znajduje się kompleks Bema Plaza. Zaletami położenia inwestycji są również bliskości atrakcyjnych inwestycji mieszkaniowych, dobre skomunikowanie z innymi częściami miasta (komunikacja miejska) czy bliskość centrum handlowego Galeria Dominikańska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej