Baumit uruchamia kolejną fabrykę

2007-05-12 16:03

W łowickim zakładzie będą produkowane jastrychy, tynki maszynowe i zaprawy budowlane. - W perspektywie 2010 r. Baumit chce zdobyć pozycję producenta, który będzie zajmował jedno z czołowych miejsc na rynku wyrobów budowlanych - mówi Andrzej Just, prezes firmy. Kluczowe dla tych zamierzeń będzie odpowiednie wykorzystanie mocy produkcyjnych z nowej fabryki oraz już teraz planowanego następnego zakładu.

Trzecia fabryka zostanie uroczyście otwarta 10 maja 2007 roku. Obecnie na głównych obiektach trwają jeszcze prace wykończeniowe. Wkrótce ma ruszyć testowa produkcja.

Zakład wybudowano w specjalnie przygotowanej strefie inwestycyjnej, na 3-hektarowej działce. Jak dotąd, ze względu na niezwykle sprzyjającą aurę, nie przerywano prac budowlanych. Metalowe konstrukcje dwóch najważniejszych obiektów fabryki - hali produkcyjnej i wieży technologicznej zostały już obudowane powłokami ściennymi, a w hali zamontowano bramy i wejścia. Najszybciej gotowy będzie budynek administracyjny fabryki, wewnątrz którego pomalowano już ściany i położono płytki ceramiczne. Niedawno zakończył się w nim montaż okien, drzwi.

Atak zimy zmusił budowlańców do przerwania robót na zewnątrz. Trwają jednak prace wewnątrz hali, gdzie obecnie instalowana jest linia produkcyjna. Jest to proces dość skomplikowany, gdyż konieczne jest zgranie linii technologicznych kilkunastu produktów. Jak twierdzi Piotr Fidos, dyrektor ds. produkcji i inwestycji, wszystkie prace zostaną zakończone za około 3 miesiące.

Według planów Baumit łowicka fabryka nastawiona będzie głównie na produkcję tynków maszynowych, jastrychów i zapraw budowlanych. Produkcja w zakładzie obejmować będzie oczywiście także produkty wchodzące w skład systemów ociepleń czyli zaprawy klejowo-szpachlowe, tynki strukturalne, farby i podkłady. W pierwszym etapie przediębiorstwo zatrudni około 40 pracowaników.

W 2006 roku firma zanotowała około 9 milionów złotych zysku i ponad 40% wzrost sprzedaży w stosunku do 2005 roku. Nowa fabryka to inwestycja o wartości ponad 50 milionów PLN. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej