BASF buduje nową fabrykę

2008-11-12 13:44

Jeszcze w tym roku dział Chemii Budowlanej firmy BASF zainwestuje kilka milionów euro w budowę fabryki zapraw suchych w Śremie koło Poznania. Roczna wydajność nowego zakładu będzie wynosiła 45 000 ton.

W podpoznańskim zakładzie BASF będzie produkował zaprawy do spoinowania i kleje do płytek okładzinowych z ceramiki oraz kamienia naturalnego, a także kleje budowlane do energooszczędnych systemów ociepleniowych w budynkach, jastrychy i inne specjalne wyroby proszkowe.

BASF ma już zakład produkcyjny w Polsce - w Myślenicach koło Krakowa produkowane są dodatki do betonu. "Branża budowlana w Polsce naprawdę się rozwija" - mówi dr Michael Hepp, prezes zarządu BASF Polska. "W roku 2006 przejęliśmy, w ramach globalnej umowy również w Polsce, dział chemii budowlanej firmy Degussa. Teraz robimy kolejny krok, dzięki któremu będziemy mogli sprostać wysokim wymaganiom naszych klientów. Zakład ten będzie dostarczał dostosowane do potrzeb klientów produkty chemiczne na rynek, którego potencjał wciąż rośnie. Jestem dumny, że BASF coraz więcej inwestuje w Polsce" - dodaje dr Michael Hepp.

"Decyzja o lokalizacji kapitału koncernu BASF w Śremie, której efektem będzie otwarcie nowego zakładu, jest dla naszego miasta bardzo ważna. Jest to dopełnienie zrównoważonego rozwoju Śremu, który dąży do podnoszenia jakości życia swoich mieszkańców. Innowacyjne technologie wiodącego koncernu chemicznego świata, chlubne tradycje firmy, kultura organizacji i zarządzania to przesłanki sprzyjające powodzeniu funkcjonowania nowego zakładu BASF w Śremie. Wierzę, że dzięki współpracy gminy Śrem z nowym inwestorem, wspólnie odnosić będziemy wyłącznie korzyści i sukcesy" - uważa Adam Lewandowski, burmistrz miasta Śrem.

Fabryka w Śremie będzie nowoczesnym, sterowanym komputerowo i wysoko zautomatyzowanym zakładem produkcyjnym. Znajdzie w niej zatrudnienie 40 pracowników. BASF planuje także otwarcie na jego terenie centrum szkoleniowego. "Zapotrzebowanie na chemię budowlaną rośnie w Polsce systematycznie. Zależy nam na wysoko wykwalifikowanych pracownikach i know-how" - mówi Jens-Peter Hartmann, kierownik działu Construction Systems BASF w Poznaniu.

BASF buduje nową fabrykę
Autor: BASF Polska
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej