Barlinek zmienia siedzibę

2007-05-24 16:10

19 czerwca 2006 roku Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Barlinek S.A. podjęło uchwałę o przeniesieniu siedziby spółki z Barlinka do Kielc. Jest to konsekwencją zmiany profilu działalności firmy - z produkcyjnego na handlowy, co nastąpiło z dniem 1 stycznia 2006 roku.

Z uwagi na rozpoczęcie budowy zakładu deski barlineckiej na Ukrainie i planowną podobną inwestycję w Rosji, lokalizacja siedziby bliżej wschodniej granicy okazuje się korzystna ze względu na lepszą kontrolę realizacji zagranicznych inwestycji. Barlinek zapewnia, że zmiana siedziby firmy nie będzie miała wpływu na przebieg produkcji. W 2005 roku majątek produkcyjny spółki został bowiem sprzedany spółce zależnej # Barlinek Inwestycje.
Barlinek S.A. jest spółką nadrzędną pełniącą nadzór nad pozostałymi firmami wchodzącymi w skład Grupy Barlinek, do której należą: wspomniany Barlinek Inwestycje (działalność produkcyjna), Barlinek Innowacje (obsługa patentowa), Barlinek Invest (inwestycje) i podlegający mu Barlinek Ukraina (zakład produkcyjny w miejscowości Winnica na Ukrainie).
W Kielcach mieszczą się również siedziby m.in. Echo Investment, Cersanit i North Fish, czyli spółek kontrolowanych przez Michała Sołowowa, największego akcjonariusza Barlinka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej