Barlinek doceniony

2008-01-31 13:55

Zbudowanie silnej marki wydaje się być obecnie czynnikiem kluczowym dla powodzenia przedsiębiorstwa. Ranking Marek Budowlanych ASM - organizowany corocznie przez Centrum Badań i Analiz Rynku - wyłonił te najbardziej popularne na polskim rynku i cenione przez architektów, inwestorów czy firmy wykonawcze. W kategorii podłóg drewnianych i laminowanych wyróżnienie zdobył Barlinek S.A.

Ranking Marek Budowlanych, sporządzony przez ASM już po raz czwarty, to przedsięwzięcie mające na celu wyróżnienie najbardziej wartościowych marek budowlanych w Polsce. Lista najlepszych tworzona jest na podstawie badań uczestników rynku budowlanego, takich jak: firmy wykonawcze, dystrybutorzy, inwestorzy indywidualni i instytucjonalni oraz architekci. W tym roku próba badawcza objęła 2050 takich podmiotów i osób.

Marka Barlinek została wyróżniona w kategorii podłóg drewnianych i laminowanych. Była ona jedną z dwóch najczęściej wymienianych przez respondentów. W badaniach brano pod uwagę m.in.: znajomość marki, jakość wyrobów i ich dostępność w sprzedaży. Uwzględnienie Barlinka na najwyższych pozycjach w rankingu ASM ma miejsce już po raz kolejny. To wyróżnienie jest tym bardziej cenne, że pochodzi od osób na co dzień obcujących z produktami firmy.

Ranking ASM to nie jedyny dowód uznania dla marki Barlinek w ostatnich miesiącach. W sierpniu 2007 roku marka została wyróżniona tytułem Business Superbrands, jako jedna z najsilniejszych i najbardziej rozpoznawalnych marek business to business na polskim rynku. Wybór został dokonany przez grupę kilkudziesięciu ekspertów - znanych praktyków biznesu i przedstawicieli mediów związanych z tematyką gospodarczą i biznesową. Podobne rankingi Superbrands, na wzór edycji brytyjskiej, realizowane są od lat w wielu krajach świata.

Barlinek S.A. jest największym krajowym dostawcą - 65 % udziałów w rynku - trójwarstwowych podłóg drewnianych oraz wiodącym producentem okleiny. Spółka prowadzi działalność w ramach Grupy Kapitałowej Barlinek. Eksport podłóg prowadzony jest do ponad 35 krajów na 3 kontynentach. Podstawą produkcji Grupy są cztery polskie linie deski barlineckiej, zlokalizowane w Barlinku, w woj. zachodniopomorskim. Ich łączne roczne moce wytwórcze wynoszą 6 mln m2. Pierwszy zagraniczny zakład Barlinka (o mocy 2 mln m2) otwarto w 2007 roku na Ukrainie. Uruchomienie następnych planowane jest w Rumunii i w Rosji, kolejno w 2008 i 2009 roku. Zatrudnienie w Grupie Kapitałowej Barlinek wynosi 2300 osób. W 2005 roku spółka Barlinek S.A. z sukcesem debiutowała na GPW.

Barlinek doceniony
Autor: Barlinek SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej