Barlinek dla niepełnosprawnych

2007-06-25 14:20
Barlinek
Autor: brak danych

Już po raz czwarty na krakowskim Rynku odbyła się impreza "Zwyciężać Mimo Wszystko" organizowana przez fundację Anny Dymnej. Jak co roku osoby niepełnosprawne mogły zaprezentować i wypromować swoje talenty. Partnerem wydarzenia była firma Barlinek.

Impreza odbyła się 16 - 17 czerwca 2007 roku. W tym czasie można było zobaczyć zarówno występy artystyczne, jak i zmagania sportowców. Pierwszego dnia miał miejsce Finał III Ogólnopolskiego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Na scenie zaprezentowali się wyłonieni w trakcie eliminacji wokaliści niepełnosprawni. Partnerowali im m.in. Ewa Bem, Kasia Nosowska, Ewelina Flinta, Zbigniew Wodecki, Kuba Sienkiewicz i Artur Gadowski. Tego dnia wręczono także Ewie Błaszczyk i Andrzejowi Brandstatterowi Order Kawalera Uśmiechu.

Drugi dzień imprezy miał już charakter sportowy. Na 500-metrowym boisku (wykonanym z deski barlineckiej) rywalizowali niepełnosprawni sportowcy z gwiazdami polskiej estrady, ekranu i sportu. W pasjonującym meczu siatkówki zwyciężyła drużyna niepełnosprawnych mistrzów Polski # zespół IKS Atak z Elbląga. Rozegrano także mecze koszykarzy na wózkach, rugbistów oraz zawody siatkówki na siedząco. Wiele emocji wzbudziły także inne dyscypliny prezentowane na Rynku, m.in. pokazy ciężarowców, a także pojedynek w tenisie stołowym pomiędzy Natalią Partyką i Leszkiem Kucharskim. Krakowski Rynek odwiedzili także uczestnicy II Rajdu Rowerowego Osób po Transplantacji Serca. Emocji dodawały wydarzeniom komentarze dziennikarzy sportowych: Krzysztofa Głombowicza, Dariusza Szpakowskiego oraz Anny Dymnej i Rafała Kubackiego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej