Łazienki wracają na BUDMĘ

2007-07-25 18:18
łazienka
Autor: brak danych

W 2000 roku zarząd Międzynarodowych Targów Poznańskich usunął branżę sanitarną z targów BUDMA, która dotychczas miała tam co dwa lata swoją ekspozycję. Od tamtej pory Stowarzyszenie Łazienka walczy o powrót do poprzedniego statusu, gdyż nie sprawdziły się działania substytutowe.

Od zniknięcia branży sanitarnej z BUDMY na MTP, żadnej z krajowych imprez targowych nie udało się zapełnić tej luki.
W roku 2002 miała miejsce nieudana próba powołania do życia nowej imprezy o nazwie SANTEC, przez co Stowarzyszenie Łazienka wycofało swoje poparcie dla działań na MTP.
Dwa lata później nie było żadnych targów branżowych i to był początek powrotu do rozmów z MTP. Powołaną radę programową AQUASAN, której zadaniem było wypracowanie nowej formuły targów. W 2006 roku była inauguracja targów AQUASAN, jednak odniosła ona umiarkowany sukces - nie dopisali ani wystawcy ani odwiedzający. Wszystko zapowiadało, że kolejna edycja tych targów miałaby raczej mniej niż więcej wystawców, tymi targami nie były zainteresowane firmy płytkarskie.
Potrzebne były kolejne negocjacje z MTP i ...

 

... udało się uzyskać zgodę na ponowny powrót na BUDMĘ 2008. Nie ma to, jak największe targi budowlane w Polsce. Stowarzyszenie Łazienka na dzisiaj jest usatysfakcjonowane uzyskaniem tego, o co zabiegało. MTP jeszcze pracują nad uatrakcyjnieniem swojej oferty dotyczącej tego wydarzenia. Swój udział już zapowiedziało Polskie Zrzeszenie Płytkarzy, które zorganizuje w tym czasie Mistrzostwa Polski Glazurników. Branża łazienkowa otrzyma do swojej dyspozycji, z dobrą lokalizacją, pawilon 3A.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej