Autostradowa obwodnica Rzeszowa za 441 mln złotych

2010-01-18 10:36
Autostrada A4
Autor: GDDKiA

Wybrano najkorzystniejszą ofertę na budowę odcinka autostardy A4 od węzła Rzeszów Centralny do węzła Rzeszów Zachód i drogi ekspresowej S19 od węzła Rzeszów Zachód do węzła Świlcza, czyli odcinka będącego częścią tzw. północnej autostradowej obwodnicy Rzeszowa. Termin realizacji tej inwestycji to 18 miesięcy.

Do realizacji tego ponad 8-kilometrowego odcinka, składającego się zarówno z odcinka autostrady A4, jak i drogi ekspresowej S19, wybrano ofertę złożoną przez konsorcjum z liderem, firmą Radko Sp. z o.o. oraz partnerami: firmą Autostrada Wschodnia Sp. z o.o. z Warszawy oraz Punj Lloyd Ltd. z Indii. Zgodnie z wybraną ofertą, budowa tego odcinka będzie kosztować ponad 441 mln zł brutto. Zostanie ona sfinansowana ze środków pochodzących z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z budżetu państwa.

Oferta została wybrana zgodnie z kryterium cena 100%. Kolejnym etapem będzie kontrola całego postępowania przetargowego przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Dopiero po kontroli i stwierdzeniu braku nieprawidłowości w przeprowadzonym postępowaniu możliwe będzie podpisanie umowy z wykonawcą.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej