Autostrada A2. Zaawansowane roboty budowlane. Raport GDDKiA

2012-04-04 10:29
Autostrada A2
Autor: GDDKiA Autostrada A2. Ukaładnie podbudowy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przedstawiła cotygodniowy raport z budowy autostrady A2. Aktualnie roboty budowlane idą pełną parą. Autostrada A2 ma już gotową podbudowę w ponad 80 proc.

Autostrada A2 z Łodzi do Warszawy na wszystkich budowanych odcinkach, ma już gotową podbudowę w 85 proc. W ostatnim tygodniu ułożono 10 proc. drogi.

Przeczytaj również: Droga ekspresowa z Warszawy do Raszyna. GDDKiA ogłosiła przetarg

Roboty budowlane na A2

Przypomnijmy, że cotygodniowy raport GDDKiA obejmuje stan robót na wszystkich pięciu odcinkach autostrady A2, ułożenie poszczególnych wartw nawierzchni (podbudowy wiążącej i ścieralnej). Generalna Dyrekcja najbardziej koncentruje się na kontorli odcinka C, który budowany przez czeski Bogl & Krysl ma najmniej zaawansowany stan. W komunikacie GDDKiA czytamy:

Na trasie zasadniczej odcinka C, po zmianie lidera konsorcjum z DSS na Bogl and Krysl, od zeszłego tygodnia, zwiększył się zakres wykonanych prac w zakresie: układania nasypów – wzrost o 0,5 proc., zaawansowanie narastające 87,5 porc., układania warstw mrozoochronnych – wzrost o 1 proc., zaawansowanie narastające 85 proc., układaniu warstw stabilizowanych cementem – wzrost o 1 proc., zaawansowanie narastające 55 proc., układaniu podbudowy pomocniczej KŁSM – wzrost o 1 proc., zaawansowanie narastające 52 proc., układaniu podbudowy zasadniczej MMA – wzrost o 2 proc., zaawansowanie narastające 41 proc., układaniu warstwy wiążącej – wzrost o 1 proc., zaawansowanie narastające 20 proc.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej