Droga ekspresowa z Warszawy do Raszyna. GDDKiA ogłosiła przetarg

2012-03-29 10:24
Droga ekspresowa S8 Konotopa – al. Prymasa Tysiąclecia
Autor: UM Warszawa

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na projekt budowlany i wykonawczy trasy wylotowej z Warszawy. W ramach zadania zostanie wybudowana droga ekspresowa, która odciąży ruch na zakorkowanej trasie ze stolicy do Raszyna. Generalna Dyrekcja prognozuje, że umowa z wybranym w przetargu wykonawcą zostanie podpisana najpóźniej w listopadzie. Trasa ma zostać wybudowana w 2015 roku.

Trasa wylotowa Warszawy
Autor: GDDKiA Nowa trasa wylotowa Warszawy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła 28 marca przetarg, na projekt budowlany i wykonawczy drogi ekspresowej z Warszawy od strony Raszyna. W ramach zadania zostanie wybudowana trasa wylotowa z Warszawy.

Przeczytaj również: Drogowa Trasa Średnicowa na Śląsku. Przetarg na roboty budowlane ogłoszony

Inwestycja docelowo zmniejszy ruch na mocno zakorkowancyh drogach krajowych nr 7 i nr 8, po których dziennie porusza się ok. 50 tys. aut. Kierowcy, jadący od strony Janek, Raszyna i Sękocina w stronę stolicy, nie będą stali w korkach.

Przetarg - zakres

Przetrag obejmuje, m.in. zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej, która będzie przebiegać od węzła Opacz do węzła Paszków (odcinek Opacz-Janki Małe i Janki Małe-Paszków) wraz z odcinkiem drogi od węzła Janki Małe do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 721, budowę węzłów drogowych: Sokołowska i Janki Małe. Projekt budowlany obejmuje również MOP i obiekty inżynieryjne.

Droga ekspresowa odciąży ruch

Raszyn-Janki, to trasa, na której łączy się do droga krajowa nr 7 i nr 8, tworząc wspólny wjazd do Warszawy. Obecnie jest to najbardziej obciążony odcinek drogowy w kraju, po którym w ciągu doby porusza się ponad 61 tys. pojazdów. Nowa droga ekspresowa na odcinku od ul. Łopuszańskiej do Raszyna, docelowo zmniejszy dziennie natężenie ruchu o ok. 25 tys. GDDKiA prognozuje, że w 2025 roku, ruch spadnie nawet o 50 tys. pojazdów na dobę. Droga ekspresowa ma zostać wybudowana w 2015 roku.

Przetarg na projekt budowlany i wykonawczy - szczegóły

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej