Droga ekspresowa z Warszawy do Raszyna. GDDKiA ogłosiła przetarg

2012-03-29 10:24
Droga ekspresowa S8 Konotopa – al. Prymasa Tysiąclecia
Autor: UM Warszawa

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na projekt budowlany i wykonawczy trasy wylotowej z Warszawy. W ramach zadania zostanie wybudowana droga ekspresowa, która odciąży ruch na zakorkowanej trasie ze stolicy do Raszyna. Generalna Dyrekcja prognozuje, że umowa z wybranym w przetargu wykonawcą zostanie podpisana najpóźniej w listopadzie. Trasa ma zostać wybudowana w 2015 roku.

Trasa wylotowa Warszawy
Autor: GDDKiA Nowa trasa wylotowa Warszawy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła 28 marca przetarg, na projekt budowlany i wykonawczy drogi ekspresowej z Warszawy od strony Raszyna. W ramach zadania zostanie wybudowana trasa wylotowa z Warszawy.

Przeczytaj również: Drogowa Trasa Średnicowa na Śląsku. Przetarg na roboty budowlane ogłoszony

Inwestycja docelowo zmniejszy ruch na mocno zakorkowancyh drogach krajowych nr 7 i nr 8, po których dziennie porusza się ok. 50 tys. aut. Kierowcy, jadący od strony Janek, Raszyna i Sękocina w stronę stolicy, nie będą stali w korkach.

Przetarg - zakres

Przetrag obejmuje, m.in. zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej, która będzie przebiegać od węzła Opacz do węzła Paszków (odcinek Opacz-Janki Małe i Janki Małe-Paszków) wraz z odcinkiem drogi od węzła Janki Małe do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 721, budowę węzłów drogowych: Sokołowska i Janki Małe. Projekt budowlany obejmuje również MOP i obiekty inżynieryjne.

Droga ekspresowa odciąży ruch

Raszyn-Janki, to trasa, na której łączy się do droga krajowa nr 7 i nr 8, tworząc wspólny wjazd do Warszawy. Obecnie jest to najbardziej obciążony odcinek drogowy w kraju, po którym w ciągu doby porusza się ponad 61 tys. pojazdów. Nowa droga ekspresowa na odcinku od ul. Łopuszańskiej do Raszyna, docelowo zmniejszy dziennie natężenie ruchu o ok. 25 tys. GDDKiA prognozuje, że w 2025 roku, ruch spadnie nawet o 50 tys. pojazdów na dobę. Droga ekspresowa ma zostać wybudowana w 2015 roku.

Przetarg na projekt budowlany i wykonawczy - szczegóły

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej