Autostrada A2. Konsorcjum budujące odcinek C zmienia lidera

2012-03-14 10:40
Autostrada A2 - wylewanie asfaltu
Autor: GDDKiA Autostrada A2 (odcinek C)- wylewanie asfaltu

Autostrada A2 na odcinku Stryków-Konotopa budowana przez polsko-czeskie konsorcjum zmienia lidera. By nadrobić opóźnienia w budowie, przewodnictwo obejmuje czeska spółka Boegl & Krysl. Nowy lider zapowiada, że autostarada A2 będzie przejezdna na EURO 2012.

Autostrada A2 na odcinku C (Stryków-Konotopa) budowana jest przez konsorcjum DSS (Dolnośląskie Surowce Sklane) oraz czeską spółkę Boegl & Krysl. W celu przyspieszenia budowy i zapewnieniu przejezdności autostrady na mistrzostwa EURO 2012, wykonawca zmienia lidera.

Przeczytaj również: Autostrada A2: konsorcjum DSS przyspiesza roboty drogowe

Boegl & Krysl liderem konsorcjum

Z dniem 13 marca 2012 roku, liderem zostaje Boegl & Krysl, a DSS pozostaje członkiem konsorcjum. Dotychczas Boegl & Krysl był odpowiedzialny za obiekty mostowe, a od stycznia 2012 roku, również za budowę dróg dojazdowych, odwodnienia i ekranów dźwiękochłonnych. Zgodnie z nowym podziałem ról, czeska firma odpowiada za cały zakres robót. Przypomnijmy, że polsko-czeski wykonawca kończy budowę autostrady A2 na odcinku C po chińskim COVEC. GDDKiA zerwała umowę z chińskim wykonawcą, po tym, jak nie wywiązał się on z warunków kontraktu.

Autostrada A2 na odcinku C

Autostrada A2 na odcinku C będzie przebiegać przez gminę Wiskitki oraz Baranów i Jakotów wraz z węzłem Wiskitki. Roboty drogowe mają zostać ukończone do 15 października 2012 roku, czyli już po EURO 2012, ale droga ma być przejezdna przed mistrzostwami od 31 maja 2012 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej