Aukcja publiczna: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Olkuszu

2010-04-23 15:04

Ministerstwo Skarbu Państwa zaprasza inwestorów zainteresowanych zakupem udziałów w Przedsiębiorstwie Robót Drogowych w Olkuszu Sp. z o.o. z siedzibą w Olkuszu do uczestnictwa w aukcji publicznej (2 czerwca 2010 r., godz. 12:00). Zgłoszenia do wzięcia udziału w aukcji należy składać do 27 maja br.

W ramach prywatyzacji spółki z Olkusza Ministerstwo Skarbu Państwa planuje sprzedać jednemu nabywcy pakiet 28.900 udziałów stanowiących jednocześnie 85% kapitału zakładowego spółki. Cena wywoławcza oferowanego pakietu wynosi 9.594.800 zł, co oznacza, że cena jednego udziału wynosi 332 zł.

Działalność Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Olkuszu obejmuje budowę i utrzymanie dróg, ulic, placów oraz produkcję i sprzedaż mas mineralno-asfaltowych. Przedsiębiorstwo posiada trzy wytwórnie mas bitumicznych o wydajności 50 ton/godz. oraz 30 ton/godz.
Główni odbiorcy usług spółki to Urzędy Miast, Urzędy Gmin, Powiatowe Zarządy Dróg oraz, w mniejszym stopniu, inwestorzy prywatni.
Firma jest aktywna na rynku business-to-business. Jej partnerami w ramach dostaw materiał produkcyjnych są Lotos Asfalt Gdańsk, Kopalnia Wapienia "Czatkowice" Sp. z o.o., Zakład Produkcji Kruszyw Dolomitowych „Boloil” z Bukowna, Lotos Paliwa – Gdańsk, PCC- Rail Szczakowa i Kopalnia Porfiru i Diabazu w Krzeszowicach. Cała sprzedaż prowadzona jest na rynku krajowym. Przedsiębiorstwo wdraża system kontroli produkcji (tzw. ZKP), który pozwoli mu na ugruntowanie pozycji rynkowej. Spółka uczestniczy w przetargach na roboty budowlane konkurując z innymi podmiotami wyłącznie na rynku lokalnym - maksymalnie wojewódzkim.

Zobacz koniecznie: Zasady dotyczące uczestnictwa w aukcji w sprawie nabycia udziałów spółki

Kontakt dla inwestorów:
Centrum Relacji Inwestorskich
Aleksandra Karpowicz
tel.: (22) 695 90 01 lub 695 90 02
e-mail: inwestor@msp.gov.pl

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej