Aukcja publiczna: Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego w Białymstoku

2010-04-26 13:44

Ministerstwo Skarbu Państwa zaprasza wszystkich zainteresowanycvh do uczestnictwa w ustnej aukcji publicznej, której przedmiotem jest zakup udziałów w Biurze Projektów Budownictwa Komunalnego Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku. Aby wziąć udział w aukcji należy przesłać do MSP swoje zgłoszenie do 4 czerwca br. Przeprowadzenie aukcji zaplanowane jest na 10 czerwca br. na godzinę 12:00.

W ramach prywatyzacji białostockiej spółki Ministerstwo Skarbu Państwa zamierza sprzedać jednemu nabywcy pakiet 10 710 udziałów stanowiących jednocześnie 85% kapitału zakładowego spółki. Cena wywoławcza pakietu udziałów została ustalona na poziomie 4 176 900 zł, co w przeliczeniu oznacza, że cena jednego udziału to 390 zł.

Spółka w ramach swojej działalności zajmuje się opracowywaniem dokumentacji projektowej w zakresie budowy oraz modernizacji dróg i ulic z kompleksowym projektowaniem budowy lub przebudowy istniejącej infrastruktury technicznej. Opracowania projektowe dotyczą: kanalizacji deszczowej (odwodnienie ulic), oświetlenia i sygnalizacji świetlnej, sieci wodociągowej magistralnej i rozdzielczej, kanalizacji sanitarnej, sieci gazowej, sieci cieplnej, telekomunikacji i elektroenergetyki. W ramach budowy i modernizacji dróg i ulic spółka opracowuje dokumentację projektową obiektów inżynierskich, takich jak estakady, wiadukty, kładki i podziemne przejścia dla pieszych, mosty i przepusty, inne obiekty (ekrany dźwiękochłonne, przejścia dla zwierząt, itp.). Na rynku przedsiębiorstw zajmujących się projektowaniem w obszarze branży drogowej w regionie północno-wschodniej Polski spółka zajmuje jedną z czołowych pozycji.

Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego Sp. z o. o. planuje rozbudowę potencjału biura poprzez zatrudnienie nowej kadry inżynierskiej w poszczególnych branżach projektowych. Spółka posiada majątek w postaci nieruchomości gruntowej, budynku biurowego (8-kondygnacyjny wieżowiec o powierzchni użytkowej ok. 2500 m2) oraz parterowych budynków gospodarczych w Białymstoku. Powierzchnia użytkowa w biurowcu jest częściowo podnajmowana. Zlecenia na prace projektowe spółka pozyskuje w drodze przetargu. Aktualnie w związku z funduszami unijnymi organizowana jest znaczna ilość przetargów na prace projektowe w zakresie budowy, przebudowy i modernizacji dróg i ulic w Białymstoku oraz miastach powiatowych województwa podlaskiego. Z uwagi na duże opóźnienia w inwestycjach drogowych i budowy infrastruktury, rynek prac projektowych w najbliższych 5-10 latach będzie charakteryzował się dużym potencjałem rozwoju, tym samym sprzyjać będzie możliwościom pozyskiwania nowych zleceń dla spółki.

Zasady dotyczące uczestnictwa w aukcji sprzedaży udziałów spółki

Kontakt dla inwestorów:
Centrum Relacji Inwestorskich
Aleksandra Karpowicz
tel.: (22) 695 90 01 lub 695 90 02
e-mail: inwestor@msp.gov.pl

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej