Atlas przedstawia inwestycje i wyniki finansowe

2007-06-04 15:02

Grupa Atlas, jeden liderów polskiego rynku chemii budowlanej, podsumowała rok 2003. W minionym roku Atlasowi udało się zrealizować kilka ważnych przedsięwzięć. W lipcu została uruchomiona pierwsza zagraniczna fabryka firmy. Koszt tej inwestycji oszacowano na ponad 20 mln zł. Fabrykę wybudowano w Rosji, ponieważ ten kraj jest największym rynkiem zbytu tej firmy.

Z kolei w Polsce rozpoczęto dużą inwestycję związaną z cementem, która w ciągu kilku lat pochłonie ok. 500 mln złotych. Całość realizowana będzie w dwóch etapach. Pierwszy obejmuje rozpoznanie i zabezpieczenie złóż wapienia niedaleko Opoczna, których właścicielem jest Atlas, drugi - budowę cementowni. - Obecnie trwają prace geologiczne, prowadzone są badania fizyko-chemiczne złóż - mówi prezes Grzelak. Znane są także wstępne wyniki finansowe Grupy Atlas za rok 2003. Przychody ogółem wynoszą 991 mln 252 tys. złotych, zysk netto 113 mln 162 tys. złotych. - Ten wynik, oznaczający co prawda spadek przychodów o 3 proc. w porównaniu z rokiem 2002, w pełni nas zadowala - mówi Grzegorz Grzelak, prezes Grupy Atlas. - W związku z bardzo trudną sytuacją na rynku budowlanym w ostatnim okresie, obawialiśmy się znacznie gorszych rezultatów. Ponadto nasze obroty są zapłacone żywą gotówką. Nie mamy - jak wiele firm w dzisiejszych czasach - przychodów jedynie na papierze, ale realne pieniądze w kasie. Obroty nie są najważniejsze, bo bywają i tacy, którzy towar "rozdają", bo tak należy to ocenić w sytuacji odroczonych na długi okres terminów płatności . Liczy się wynik finansowy - ten, który mamy w kieszeni, a nie wirtualny. Grupa Atlas jest producentem m.in. zapraw klejących, systemów dociepleń, podkładów samopoziomujących i gotowych zapraw budowlanych. W skład grupy wchodzi  osiem zakładów produkcyjnych i cztery kopalnie - gipsu, anhydrytu i piasku kwarcowego. Pracuje w nich ponad 2 tysiące osób.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej