Archiwum państwowe w Gorzowie Wielkopolskim wybuduje Skanska

2011-07-25 10:01
Archiwum państwowe w Gorzowie Wielkopolskim wybuduje SKANSKA
Autor: Skanska Podpisanie kontraktu na budowę archiwum państwowego

Skanska wybuduje archiwum państwowe w Gorzowie Wielkopolskim. Kontrakt o wartości ponad 8 mln złotych spółka zrealizuje w dwa lata.

Skanska wykona roboty budowlane związane z budową dwukondygnacyjnego budynku archiwum państwowego w Gorzowie Wielkopolskim. Obiekt będzie podzielony na dwie części: administracyjno-biurową oraz magazynową. Cześć administracyjna będzie wyposażona w pomieszczenia biurowe i socjalne, pracownie dokumentacyjne oraz salę wystawową i konferencyjną. Zaplecze magazynowe będzie służyło do przechowywania dokumentów.

Roboty budowlane w ramach realizacji:

  • wykonanie infrastruktury technicznej uzbrojenia terenu, w skład której wchodzi (przyłącze i instalacja wodno-kanalizacyjna, gazowa, elektryczna oraz oświetlenie zewnętrzne),
  • zagospodarowanie terenu wraz z parkingiem i małą architekturą,
  • wykonanie wentylacji mechanicznej i instalacje: grzewcza, wodno-kanalizacyjna, piorunochronna, elektryczna i przeciwpożarowa.

Archiwum państwowe - dane techniczne obiektu:

  • Kubatura - 6030 m3,
  • Konstrukcja budynku - żelbetowa prefabrykowana i monolityczna, bez podpiwniczenia,
  • Elewacja budynku - płyty betonu architektonicznego, montowane przy użyciu kotew stalowych.

Ponadto, roboty budowlane realizowane przez Skanska obejmą: montaż trzech dźwigów: osobowy w części biurowej oraz osobowo-towarowy i towarowy w części magazynowej. Archiwum państwowe będzie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Całkowita wartość kontraktu wynosi 8,3 mln złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej