Aquapark: Grodzisk Mazowiecki będzie miał park rozrywki

2011-07-22 10:23
Aquapark, Grodzisk Mazowiecki
Autor: UM Grodzisk Mazowiecki Podpisanie listu intencyjnego w sprawie budowy Aquaparku

Las Palm chce wybudować aquapark w Grodzisku Mazowieckim. Spółka z Luksemburga rozważała również lokalizację w Złotokłosach, w powiecie piaseczyńskim. Aquapark o nazwie Adventure World Warsaw w Grodzisku Mazowieckim będzie największym w Europie Środkowej. Budowa ruszy wiosną 2012 roku.

Aquapark składać się będzie z parku tematycznego, dwóch hoteli ( po 800 pokoi każdy), parku wodnego oraz części rozrywkowej z kinami i restauracjami. W pierwszym etapie realizacji koszt budowy wyniesie 400 mln euro. Inwestycja to unikatowy park rozrywki. Będzie to pierwszy w kraju aquapark o powierzchni 200 hektarów. Inwestycja dałaby korzyści innym, w postaci nowych miejsc pracy. Dodatkowym atutem to współpraca z lokalnym biznesem i gotowość do wspierania inwestycji infrastrukturalnych i większe dochody dla gminy.

- Park rozrywki na terenie Grodziska Mazowieckiego, to bardzo dobry pomysł, szansa na dalszy rozwój. Jesteśmy gminą przyjazną inwestorom. Ponadto, jesteśmy przekonani, że ta inwestycja spowoduje zwiększenie dochodów gminy - komentuje Grzegorz Benedykciński, burmistrz miasta.

List intencyjny w sprawie budowy aquaparku w Grodzisku Mazowieckim został podpisany 13 maja 2011 roku, w Urzędzie Miasta. Oznacza to, że samorząd miasta wspiera przedsięwzięcie. Podczas spotkania przedstawiciele spółki Las Palm zaprezentowali wstępny projekt budowy inwestycji. Aquapark będzie finansowany przez międzynarodowe konsorcjum inwestorów prywatnych i instytucjonalnych z siedzibą w Luksemburgu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej