Amerykańska spółka zainwestuje w Strykowie blisko 90 mln zł

2010-08-20 11:04

Schweitzer-Mauduit, największy na świecie dostawca specjalistycznego papieru dla branży tytoniowej, wynajął 6 800 m2 powierzchni produkcyjnej i magazynowej zlokalizowanej w parku logistycznym SEGRO - Tulipan Park Stryków. Jesienią firma uruchomi w obiekcie swój pierwszy w Polsce zakład produkcyjny.

Spółka Schweitzer-Mauduit działa w ponad 90 krajach na całym świecie i jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Na wynajętej powierzchni w Tulipan Park Stryków firma rozpocznie innowacyjną technologicznie produkcję specjalistycznego papieru dla przemysłu tytoniowego (papier z nadrukowanym paskiem o niskiej palności zmniejszającym ryzyko wzniecenia pożaru). Biorąc pod uwagę fakt, że zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej, do 2011 r. wszystkie papierosy sprzedawane na terenie Unii Europejskiej będą musiały być wykonane z użyciem papieru o niskiej palności, zakład produkcyjny w Tulipan Park Stryków stanie się jednym z kluczowych obiektów firmy Schweitzer-Mauduit w tym regionie. Inwestycja powstaje na obszarze objętym statusem specjalnej strefy ekonomicznej i docelowo będzie zatrudniała około 100 osób.

Amerykańska spółka zainwestuje w Strykowie blisko 90 mln zł.
- Cieszymy się, że firma Schweitzer-Mauduit wybrała nasz obiekt na realizację swojej pierwszej inwestycji w Polsce. Elementami, które odegrały kluczową rolę w transakcji były: ogromne doświadczenie SEGRO w dostosowywaniu powierzchni do specyficznych wymagań zakładów produkcyjnych, a także bliska współpraca z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną - mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionu SEGRO Poland.

W transakcji firmę Schweitzer-Mauduit reprezentowała agencja nieruchomości Jones Lang LaSalle.
- Jesteśmy dumni, że firma Schweitzer-Mauduit wybrała nasza firmę, jako doradcę w procesie poszukiwania nowej lokalizacji produkcyjnej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wysokie wymagania klienta odnośnie lokalizacji, parametrów technicznych budynku oraz niezwykle krótki czas realizacji projektu, stanowiły dla nas prawdziwe wyzwanie. Jesteśmy przekonani, iż współpraca w ramach umowy najmu będzie korzystna dla obu stron - dodaje Marzena Zielonka, Senior Negotiator w Departamencie Nieruchomości Przemysłowych Jones Lang LaSalle.

Tulipan Park Stryków to największy park logistyczny SEGRO w Europie Centralnej. Inwestycja zlokalizowana jest w centrum Polski, bezpośrednio przy autostradzie A2, w pobliżu planowanego węzła autostrad A1 (północ-południe) i A2 (wschód-zachód). Docelowo Park zaoferuje 400 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej, produkcyjnej i biurowej. Kluczową zaletą Parku jest doskonałe położenie. Tulipan Park Stryków zlokalizowany jest na jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów gospodarczych w Polsce. Inwestycja, położona częściowo na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, daje liczne korzyści dla przedsiębiorców z wszystkich branż. W gronie dotychczasowych najemców obiektu znajdują się m.in.: Azymut, Corning, Sonoco, CEI, Komfort, Complex, Investa i Hellmann.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej