American Standards Companies zmienia nazwę na Trane

2007-12-07 13:48

Trane to nowa - od 29 listopada 2007 r. - nazwa firmy znanej dotychczas jako American Standard Companies. Akcje Trane, funkcjonujące dotychczas jako "ASD", będą dostępne na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod symbolem "TT".

Trane jest globalnym dostawcą wydajnych energetycznie systemów, wysokiej jakości usług oraz rozwiązań z dziedziny ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) dla budynków komercyjnych i mieszkaniowych. Trane oferuje swoje systemy, usługi i rozwiązania HVAC w ramach dwóch marek: Trane® oraz American Standard®.

"Dzisiaj sukcesem kończy się nasz plan rozdzielenia, który zapoczątkowaliśmy w lutym 2007 roku." - powiedział prezes Fred Poses. - "Od tego czasu oddzieliliśmy część firmy oferującą systemy automatyki dla pojazdów oraz sprzedaliśmy część firmy zajmującą się branżą łazienkową i kuchenną. Nasze nowe imię odzwierciedla główną działalność i wiodącą pozycję firmy na globalnym rynku zintegrowanych systemów, usług i rozwiązań HVAC."

Firma Trane - dziś jeden z największych światowych dostawców komfortowych systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji - została założona przez norweskiego imigranta Janusa Trane'a w 1885 r. Firma rozpoczęła działalność jako mały sklep hydrauliczny. Dziś produkty Trane'a sprzedawane są w 125 biurach handlowych w Ameryce Północnej, w 35 krajach europejskich, gdzie klienci obsługiwani są przez ponad 550 biur handlowych i technicznych, w 75 krajach Środkowego Wschodu przez 12 biur obsługi i 100 dealerów w Azji i na Pacyfiku oraz Ameryce Łacińskiej. W 2006 r. globalna sprzedaż firmy przekroczyła 6,8 mld dolarów, z czego 4,9 mld pochodziło ze sprzedaży systemów i 1,9 mld ze sprzedaży usług. Trane zatrudnia ponad 29 000 osób i ma 29 fabryk na całym świecie.

Trane jest jedną z pierwszych czterech firm z branży energetycznej zaproszonych do udziału w programie zainicjowanym przez byłego prezydenta USA Billa Clintona - Clinton Climate Initiative (CCI) - mającym na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych w 40 największych miastach świata. Warto wspomnieć, że system wody lodowej Trane CenTraVacT został wyróżniony prestiżową nagrodą "Best of the Best 2007", przyznawaną przez Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (U.S.EPA), za wpływ agregatów na ochronę powłoki ozonowej Ziemi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej