Ambasada USA w Londynie - sprzedany

2009-11-03 11:55
Do czasu zakończenia procesu relokacji ambasada Stanów Zjednoczonych będzie się nadal mieściła w obecnie zajmowanym budynku przy placu Grosvenor
Autor: od Cushman & Wakefield Do czasu zakończenia procesu relokacji ambasada Stanów Zjednoczonych będzie się nadal mieściła w obecnie zajmowanym budynku przy placu Grosvenor.

Departament Stanu USA podpisał umowę sprzedaży budynku ambasady amerykańskiej, mieszczącego się przy placu Grosvenor w Londynie, ze spółką Qatari Diar Real Estate Investment Company z siedzibą w Doha, w Katarze. Ze strony USA umowę podpisał Ambasador Stanów Zjednoczonych w Wielkiej Brytanii, Louis B. Susman.

Podpisanie umowy przez Stany Zjednoczone to kolejny krok w procesie relokacji ambasady do nowoczesnego budynku, który zostanie zbudowany w rejonie Nine Elms w dzielnicy Wandsworth w Londynie. Przyszły budynek ambasady amerykańskiej będzie doskonale wpisywał się w charakter miasta, podkreślając jednocześnie wyjątkowe zalety architektury amerykańskiej. Nowa siedziba placówki dyplomatycznej USA będzie nowoczesnym obiektem łączącym wygodę, bezpieczeństwo oraz najnowsze rozwiązania architektoniczne.

Na początku 2010 r. Departament Stanu ogłosi zwycięzcę konkursu na projekt nowego budynku ambasady USA w Londynie. Początek budowy planowany jest wstępnie na 2012 lub 2013 r., a ukończenie na 2016 lub 2017 r., jednak rzeczywista data rozpoczęcia realizacji projektu uzależniona jest od wielu czynników.

W transakcji rządowi Stanów Zjednoczonych doradzała firma Cushman & Wakefield.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej