Adpol w zgodzie z... Unią Europejską!

2008-03-31 11:14

Producent stolarki drewnianej i drewniano-aluminiowej - Adpol SA - spełnił wszystkie wymagania stawiane firmom przez Unię Europejską. Dotyczą one parametrów bezpieczeństwa i wytrzymałości produktów. Spełnienie tych kryteriów, a także wprowadzenie specjalnej Zakładowej Kontroli Produkcji, pozwala spółce na używanie symbolu "CE" i sprzedaż swoich produktów na terenie całej Unii.

Stosowanie znaku "CE" możliwe jest po spełnieniu przez produkt wszystkich kryteriów zawartych w zharmonizowanych normach europejskich. Dla stolarki otworowej jest to norma EN 14351-1: 2006, która określa właściwości eksploatacyjne okien i drzwi niezależnie od materiału z jakiego je wyprodukowano. W szczególności zaś norma ta dotyczy okien elewacyjnych oraz drzwi. Właściwości eksploatacyjne obejmują szereg parametrów m. in. odporność na obciążenia i uderzenia, przenikliwość cieplną, trwałość czy wodoszczelność - czyli tak naprawdę wszystko to, co ważne jest dla użytkownika okien. Dokumentem potwierdzającym zasadność oznaczenia produktu znakiem "CE" jest deklaracja zgodności, w której zostają potwierdzone cechy zadeklarowane oraz fizyczne właściwości produktów wymagane w normie EN 14351-1:2006.

Kupując okna i drzwi marki Adpol mamy gwarancje jakości na poziomie europejskim. Tym bardziej, że firma zobligowana jest do ciągłego kontrolowania jakości swoich produktów. Wyroby spółki mające znak "CE" mogą być wprowadzone do obrotu we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Islandii i Księstwie Lichtenstein.

Adpol, przystosowując się do wymagań stawianych przez normy europejskie, wprowadził Zakładową Kontrolę Produkcji (ZKP). Obejmuje ona kontrole we wszystkich kluczowych elementach działalności firmy, od nadzoru nad procesem produkcji i parkiem maszynowym poprzez kontrolę personelu, aż po reklamacje produktów. Głównym zadaniem ZKP jest dbanie o to, aby każdy wytwarzany i wprowadzany na rynek produkt był zgodny z normą EN 14351-1: 2006.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej