Adaptacja piwnic staromiejskich

2009-12-15 12:32

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta - 11 grudnia 2009 r. - ogłosił przetarg na rewitalizację piwnic staromiejskich przy Rynku Starego Miasta 28-42 w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Renowacja i adaptacja na cele kulturalne piwnic Staromiejskich Warszawy na obszarze wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rewitalizacja piwnic zostanie sfinansowana z budżetu m. st. Warszawy i ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową, renowacją i adaptacją piwnic na cele kulturalne wraz z obsługującą je infrastrukturą techniczną w 11 kamienicach zabytkowych Muzeum Historycznego m. st. Warszawy.

SZRM planuje rozstrzygnąć przetarg, wyłonić wykonawcę robót i podpisać umowę jeszcze w lutym 2010 r. Wykonawca będzie miał czas do końca roku 2010 na wykonanie wszystkich prac związanych z adaptacją piwnic. Piwnice pod Muzeum Historycznym to trzecia z pięciu lokalizacji objętych remontem. Przetarg na ostatnie dwie piwnice (przy ul. Boleść 2 i Brzozowej 11-15) SZRM planuje ogłosić w styczniu 2010 r.

Obecnie w piwnicach przy Rynku Starego Miasta 28-42 mieści się restauracja "U Dekerta", a w pozostałych pomieszczeniach znajdują się zbiory muzealne. Po adaptacji w piwnicach przewidziano zwiększenie powierzchni wystawienniczych, w ramach których udostępniona zostanie ekspozycja dotycząca najstarszej historii Warszawy. Dla najmłodszych zwiedzających przewiduje się wystawę z cyklu "Legendy warszawskie".

Więcej informacji o przetargu można znaleźć w zakładce PRZETARGI, na stronie SZRM.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej