Adaptacja piwnic staromiejskich

2009-12-15 12:32

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta - 11 grudnia 2009 r. - ogłosił przetarg na rewitalizację piwnic staromiejskich przy Rynku Starego Miasta 28-42 w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Renowacja i adaptacja na cele kulturalne piwnic Staromiejskich Warszawy na obszarze wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rewitalizacja piwnic zostanie sfinansowana z budżetu m. st. Warszawy i ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową, renowacją i adaptacją piwnic na cele kulturalne wraz z obsługującą je infrastrukturą techniczną w 11 kamienicach zabytkowych Muzeum Historycznego m. st. Warszawy.

SZRM planuje rozstrzygnąć przetarg, wyłonić wykonawcę robót i podpisać umowę jeszcze w lutym 2010 r. Wykonawca będzie miał czas do końca roku 2010 na wykonanie wszystkich prac związanych z adaptacją piwnic. Piwnice pod Muzeum Historycznym to trzecia z pięciu lokalizacji objętych remontem. Przetarg na ostatnie dwie piwnice (przy ul. Boleść 2 i Brzozowej 11-15) SZRM planuje ogłosić w styczniu 2010 r.

Obecnie w piwnicach przy Rynku Starego Miasta 28-42 mieści się restauracja "U Dekerta", a w pozostałych pomieszczeniach znajdują się zbiory muzealne. Po adaptacji w piwnicach przewidziano zwiększenie powierzchni wystawienniczych, w ramach których udostępniona zostanie ekspozycja dotycząca najstarszej historii Warszawy. Dla najmłodszych zwiedzających przewiduje się wystawę z cyklu "Legendy warszawskie".

Więcej informacji o przetargu można znaleźć w zakładce PRZETARGI, na stronie SZRM.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej