A2 Łódź-Warszawa - ruszyły przetargi...

2009-03-30 12:43

Przetargi na budowę autostrady A2 z Łodzi do Warszawy oraz na nadzór nad budową zostały 27 marca 2009 roku ogłoszone przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, po zakończeniu negocjacji na budowę tej trasy w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego. Podpisanie umów przewidziane jest na wrzesień 2009. Firmy mają na projekt i budowę 32 miesiące. Kierowcy będą mogli przejechać tym odcinkiem na EURO 2012.

Autostrada A2 z Łodzi do Warszawy (91 km) została podzielona na pięć odcinków. Znacząco zwiększy to konkurencyjność i możliwe jest uzyskanie niższej ceny. Dodatkowo, mniejsze odcinki spowodują skrócenie czasu realizacji. Dla skoordynowania prac, dla wszystkich odcinków wybrana zostanie jedna firma nadzorująca i projekt, i budowę.

Odcinek Łódź-Warszawa, zgodnie z warunkami ogłoszonego w piątek przetargu, powstanie w systemie Projektuj i Buduj. System ten został wybrany przez GDDKiA jako najbardziej optymalny dla jak najszybszego uruchomienia tego odcinka A2.
W systemie Projektuj i Buduj wybierany jest jeden wykonawca tak do projektu budowlanego, jak i do budowy. Pozwala to zaoszczędzić czas na wyłanianie wykonawcy w odrębnym przetargu, a także eliminuje potencjalne konflikty podczas budowy między projektantem a wykonawcą.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej