A2 Łódź-Warszawa - ruszyły przetargi...

2009-03-30 12:43

Przetargi na budowę autostrady A2 z Łodzi do Warszawy oraz na nadzór nad budową zostały 27 marca 2009 roku ogłoszone przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, po zakończeniu negocjacji na budowę tej trasy w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego. Podpisanie umów przewidziane jest na wrzesień 2009. Firmy mają na projekt i budowę 32 miesiące. Kierowcy będą mogli przejechać tym odcinkiem na EURO 2012.

Autostrada A2 z Łodzi do Warszawy (91 km) została podzielona na pięć odcinków. Znacząco zwiększy to konkurencyjność i możliwe jest uzyskanie niższej ceny. Dodatkowo, mniejsze odcinki spowodują skrócenie czasu realizacji. Dla skoordynowania prac, dla wszystkich odcinków wybrana zostanie jedna firma nadzorująca i projekt, i budowę.

Odcinek Łódź-Warszawa, zgodnie z warunkami ogłoszonego w piątek przetargu, powstanie w systemie Projektuj i Buduj. System ten został wybrany przez GDDKiA jako najbardziej optymalny dla jak najszybszego uruchomienia tego odcinka A2.
W systemie Projektuj i Buduj wybierany jest jeden wykonawca tak do projektu budowlanego, jak i do budowy. Pozwala to zaoszczędzić czas na wyłanianie wykonawcy w odrębnym przetargu, a także eliminuje potencjalne konflikty podczas budowy między projektantem a wykonawcą.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej