4 miliardy brzeszczotów, czyli okrągły jubileusz Boscha

2007-09-25 13:31

Od 60 lat fabryka Boscha w St. Niklaus (Szwajcaria) produkuje brzeszczoty do wyrzynarek. W tym roku wyprodukowano 4 miliardowy brzeszczot. Firma stale rozwija ofertę narzędzi tnących wprowadzając innowacyjne rozwiązania. W ostatnim czasie w ofercie Boscha pojawiły się brzeszczoty do cięcia stali szlachetnej (Inox), laminatów (Special for Laminate), betonu (Special for Brick) oraz do czystych cięć w drewnie (Extra Clean for Wood).

 

 

 Produkcja brzeszczotów w fabryce Boscha w ST. Niklaus (Szwajcaria).

 

 

 

 Brzeszczoty Boscha Special for Brick, do cięcia porowatej cegły, np. Porotonu.

W fabryce Boscha, w St Niklaus (Szwajcaria) wyprodukowano 4 miliardowy brzeszczot. Ich produkcję rozpoczęto w 1947 r. (wtedy powstał pierwszy zakład firmy). Dziś Bosch - wynalazca wyrzynarki - posiada najszerszą na rynku ofertę brzeszczotów: od prostych brzeszczotów do cięcia drewna aż po wiele rodzajów brzeszczotów specjalistycznych, przeznaczonych do cięcia różnorodnych materiałów.
Przykładem innowacyjnych rozwiązań są wprowadzone na rynek brzeszczoty do wyrzynarek i pił szablastych, przeznaczone do cięcia stali szlachetnej (Inox). Brzeszczoty te mają wzmocnione zęby o optymalnej geometrii. W porównaniu do popularnych brzeszczotów bimetalowych z uzębieniem standardowym, mają o 50-100 proc. dłuższą żywotność oraz o 20 proc. większą szybkość cięcia.
Nowe brzeszczoty do wyrzynarek: Special for Laminate, z innowacyjnymi ostro zakończonymi zębami, oferują precyzyjne cięcia w laminatach - niezależnie od tego, czy użytkownik rozpoczyna cięcie materiału od dołu, czy od góry. Nie ma już konieczności zaznaczania linii cięcia na spodniej części panelu i cięcia od dołu. Nowe brzeszczoty bimetalowe składają się z zębów ze stali szybkotnącej (spawanych przy pomocy lasera) oraz z korpusu wykonanego ze stali (węglowej) narzędziowej, dzięki czemu brzeszczot odznacza się wyjątkową trwałością.
Brzeszczoty do pił szablastych Special for Brick Bosch opracowano z myślą o cięciu porowatej cegły (np. Porotonu), betonu komórkowego oraz płyt spajanych cementem. Cięcie tego typu materiałów nie wymaga już stosowania żadnych specjalistycznych maszyn. Wystarczy zwykła piła szablasta i brzeszczot Special for Brick. Stabilne, indywidualnie lutowane zęby z węglików spiekanych jakości MG20 gwarantują długi okres eksploatacji i wysoką wydajność cięcia.
Nowością na rynku jest także brzeszczot do wyrzynarki Extra Clean for Wood, specjalista do wykonywania czystych cięć w drewnie. Zaletą drobnego uzębienia są idealnie czyste krawędzie, bez wyszczerbień, po obu stronach materiału.
Każdego dnia, z taśm produkcyjnych fabryki Boscha w St. Niklaus, schodzi 860 000 brzeszczotów do wyrzynarek i pił szablastych. Oprócz brzeszczotów do pił skokowych fabryka produkuje także noże do urządzeń ogrodowych. W 2006 r. fabryka wyprodukowała 1 272 000 noży, w 2007 - produkcja przekroczy prawdopodobnie próg 2 mln sztuk.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej