4 miliardy brzeszczotów, czyli okrągły jubileusz Boscha

2007-09-25 13:31

Od 60 lat fabryka Boscha w St. Niklaus (Szwajcaria) produkuje brzeszczoty do wyrzynarek. W tym roku wyprodukowano 4 miliardowy brzeszczot. Firma stale rozwija ofertę narzędzi tnących wprowadzając innowacyjne rozwiązania. W ostatnim czasie w ofercie Boscha pojawiły się brzeszczoty do cięcia stali szlachetnej (Inox), laminatów (Special for Laminate), betonu (Special for Brick) oraz do czystych cięć w drewnie (Extra Clean for Wood).

 

 

 Produkcja brzeszczotów w fabryce Boscha w ST. Niklaus (Szwajcaria).

 

 

 

 Brzeszczoty Boscha Special for Brick, do cięcia porowatej cegły, np. Porotonu.

W fabryce Boscha, w St Niklaus (Szwajcaria) wyprodukowano 4 miliardowy brzeszczot. Ich produkcję rozpoczęto w 1947 r. (wtedy powstał pierwszy zakład firmy). Dziś Bosch - wynalazca wyrzynarki - posiada najszerszą na rynku ofertę brzeszczotów: od prostych brzeszczotów do cięcia drewna aż po wiele rodzajów brzeszczotów specjalistycznych, przeznaczonych do cięcia różnorodnych materiałów.
Przykładem innowacyjnych rozwiązań są wprowadzone na rynek brzeszczoty do wyrzynarek i pił szablastych, przeznaczone do cięcia stali szlachetnej (Inox). Brzeszczoty te mają wzmocnione zęby o optymalnej geometrii. W porównaniu do popularnych brzeszczotów bimetalowych z uzębieniem standardowym, mają o 50-100 proc. dłuższą żywotność oraz o 20 proc. większą szybkość cięcia.
Nowe brzeszczoty do wyrzynarek: Special for Laminate, z innowacyjnymi ostro zakończonymi zębami, oferują precyzyjne cięcia w laminatach - niezależnie od tego, czy użytkownik rozpoczyna cięcie materiału od dołu, czy od góry. Nie ma już konieczności zaznaczania linii cięcia na spodniej części panelu i cięcia od dołu. Nowe brzeszczoty bimetalowe składają się z zębów ze stali szybkotnącej (spawanych przy pomocy lasera) oraz z korpusu wykonanego ze stali (węglowej) narzędziowej, dzięki czemu brzeszczot odznacza się wyjątkową trwałością.
Brzeszczoty do pił szablastych Special for Brick Bosch opracowano z myślą o cięciu porowatej cegły (np. Porotonu), betonu komórkowego oraz płyt spajanych cementem. Cięcie tego typu materiałów nie wymaga już stosowania żadnych specjalistycznych maszyn. Wystarczy zwykła piła szablasta i brzeszczot Special for Brick. Stabilne, indywidualnie lutowane zęby z węglików spiekanych jakości MG20 gwarantują długi okres eksploatacji i wysoką wydajność cięcia.
Nowością na rynku jest także brzeszczot do wyrzynarki Extra Clean for Wood, specjalista do wykonywania czystych cięć w drewnie. Zaletą drobnego uzębienia są idealnie czyste krawędzie, bez wyszczerbień, po obu stronach materiału.
Każdego dnia, z taśm produkcyjnych fabryki Boscha w St. Niklaus, schodzi 860 000 brzeszczotów do wyrzynarek i pił szablastych. Oprócz brzeszczotów do pił skokowych fabryka produkuje także noże do urządzeń ogrodowych. W 2006 r. fabryka wyprodukowała 1 272 000 noży, w 2007 - produkcja przekroczy prawdopodobnie próg 2 mln sztuk.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej