3 mln mieszkań według Andrzeja Aumillera

2007-05-23 18:01
3 mln mieszkań według Andrzeja Aumillera
Autor: Ministerstwo Budownictwa 3 mln mieszkań według Andrzeja Aumillera

Zmiany w resorcie budownictwa. 3 listopada 2006 roku Andrzej Aumiller zastąpił na stanowisku ministra budownictwa Antoniego Jaszczaka. Nowy szef resortu chce współpracować z deweloperami, organizacjami budowlanymi, a także instytucjami wspierającymi budownictwo. Jednym z priorytetów dla nowego ministra jest jak dotąd nieuregulowana sprawa wysokości VAT-u w budownictwie.

Początki kariery Andrzeja Aumillera nie są związane jednak z budownictwem, lecz z ogrodnictwem. Absolwent Wydziału Ogrodniczego Akademii Rolniczej w Poznaniu, później przez wiele lat zawodowo związany z Gospodarstwem Ogrodniczym "Naramowice". Dalej można wymienić funkcje prezesa Oddziału Poznańskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa, organizatora i koordynatora Krajowej Wystawy Ogrodniczej oraz Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych. Aumiller popularność zyskał jednak przede wszystkim jako były poseł Unii Pracy, który przewodniczył komisji śledczej ds. PKN Orlen. W 2005 roku wystąpił z Unii Pracy i wstąpił do Samoobrony. Ostatnie miesiące pozwoliły mu na zapoznanie się realiami budowlanki. W tym właśnie czasie był dyrektorem ds. rozwoju w związanej z budownictwem firmie inwestycyjnej Echo Investment S.A.

Nowy szef resortu chciałby współpracować z deweloperami, organizacjami budowlanymi, a także instytucjami wspierającymi  budownictwo. Według niego możliwa jest realizacja projektu budowy 3 mln mieszkań, pod warunkiem usunięcia barier biurokratycznych. Ważnym zadaniem ministerstwa będzie również przygotowanie kompleksowej ustawy, która będzie obejmowała budownictwo deweloperskie, indywidualne, spółdzielcze oraz komunalne.

Andrzej Aumiller pochodzi z Wielkopolski. Jest żonaty, ma dwoje dorosłych dzieci.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej