16 z 50...

2009-08-27 17:33

Podczas dzisiejszego posiedzenia Podkomisji stałej do spraw przygotowań Polski do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012TM zostanie przedstawiony raport z przygotowań rekomendowanych centrów pobytowych do przyjęcia drużyn narodowych.

Dziś lista zawiera 50 centrów pobytowych. Według projektu rozporządzenia, wszystkie mają znaleźć się na liście inwestycji związanych z EURO 2012.

- Trwają prace legislacyjne w Sejmie nad listą centrów pobytowych, które zostaną umieszczone na rządowej liście inwestycji kluczowych dla EURO 2012. Pragnę przypomnieć, że będą to pierwsze podmioty prywatne, w odróżnieniu do dotychczasowych inwestycji, takich jak drogi czy rozbudowa lotnisk, które znajdą się w rozporządzeniu. Umożliwi to inwestorom w centrach pobytowych szybszą ścieżkę legislacyjną, uzyskiwanie pozwoleń na budowę, a także umożliwi łatwiejsze negocjacje z bankami w kwestii finansowania budów - wyjaśnia koordynator krajowy ds. hoteli i zakwaterowania Rafał Rosiejak.

Ośrodki pobytowe to wymóg UEFA. Jesteśmy zobowiązani do końca tego roku przedstawić propozycję 30 centrów pobytowych, z których w 2010 roku ma być wybranych 16 ośrodków do katalogu UEFA, który zostanie rozesłany do 53 federacji piłkarskich. Obecnie trwają prace weryfikacyjne w centrach, tzn. sprawdzane jest jak przebiega proces inwestycyjny, jak budują się obiekty sportowe i hotele.

Centrum pobytowe jest kompleksem składającym się z hotelu wysokiej klasy, minimum 4 gwiazdek, z minimum 60 pokojami, oraz z obiektów sportowych, w skład których powinny wchodzić przynajmniej dwie pełnowymiarowe płyty piłkarskie naturalne, jedna sztuczna - oświetlona, z możliwością przeprowadzenia treningów otwartych, z trybunami na ok 1000 osób. Takie centrum nie powinno być oddalone więcej niż godzinę jazdy autobusem od lotniska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej