Za farby i tapety płacimy mniej

2016-05-16 17:02
Metylan do tapet flizelinowych
Autor: Henkel Polska Sp. z o.o.

Ceny materiałów budowlanych w hurtowniach i składach PSB przez ostatnie miesiące wykazywały niewielkie wahania w górę lub w dół. W kwietniu jedna z grup wyrobów wyróżniła się spadkiem cen.

Tą grupą są (grupy tworzy PSB na potrzeby analityczne) farby, lakiery i tapety, których ceny spadły o 8,1%. O mniej niż 1% potaniały również pokrycia i folie dachowe oraz drewno i materiały drewnopochodne. 
Po stronie wzrostów cen znalazły się: sucha zabudowa (wzrost o 3,5%), izolacje wodochronne (3,4%), materiały  ścienne ceramiczne (1,9%), gazobetony (1,2%), chemia budowlana (+1%), o 1% lub mniej podrożały instalacje i technika grzewcza, kanalizacja, odwodnienia, wentylacja, izolacje termiczne, stolarka otworowa, parapety, narzędzia i sprzęt budowlany, silikaty, cement i wapno.
Natomiast nie zmieniły się ceny płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni, bram, ogrodzeń oraz kostki brukowej.
Jeśli chodzi o przychody PSB (centrali) ze sprzedaży materiałów budowlanych to w kwietniu 2016 były one o 1% wyższe niż przed rokiem oraz o 9% niższe niż w marcu 2016. Sprzedaż po czterech miesiącach 2016 jest  wyższa o 12% od analogicznego okresu rok wcześniej.

Trendy cenowe w PSB
Autor: Grupa PSB Trendy cenowe w składach i hurtowniach PSB
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej