Za farby i tapety płacimy mniej

2016-05-16 17:02
Metylan do tapet flizelinowych
Autor: Henkel Polska Sp. z o.o.

Ceny materiałów budowlanych w hurtowniach i składach PSB przez ostatnie miesiące wykazywały niewielkie wahania w górę lub w dół. W kwietniu jedna z grup wyrobów wyróżniła się spadkiem cen.

Tą grupą są (grupy tworzy PSB na potrzeby analityczne) farby, lakiery i tapety, których ceny spadły o 8,1%. O mniej niż 1% potaniały również pokrycia i folie dachowe oraz drewno i materiały drewnopochodne. 
Po stronie wzrostów cen znalazły się: sucha zabudowa (wzrost o 3,5%), izolacje wodochronne (3,4%), materiały  ścienne ceramiczne (1,9%), gazobetony (1,2%), chemia budowlana (+1%), o 1% lub mniej podrożały instalacje i technika grzewcza, kanalizacja, odwodnienia, wentylacja, izolacje termiczne, stolarka otworowa, parapety, narzędzia i sprzęt budowlany, silikaty, cement i wapno.
Natomiast nie zmieniły się ceny płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni, bram, ogrodzeń oraz kostki brukowej.
Jeśli chodzi o przychody PSB (centrali) ze sprzedaży materiałów budowlanych to w kwietniu 2016 były one o 1% wyższe niż przed rokiem oraz o 9% niższe niż w marcu 2016. Sprzedaż po czterech miesiącach 2016 jest  wyższa o 12% od analogicznego okresu rok wcześniej.

Trendy cenowe w PSB
Autor: Grupa PSB Trendy cenowe w składach i hurtowniach PSB
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej