Większy popyt na materiały budowlane

2015-02-12 13:50
PSB - ceny matertiałów budowlnych w lipcu 2012
Autor: M. Sochaczewski W lipcu 2012 najbardziej podrożały farby, lakiery i tapety

Tak należy domniemywać, skoro przychody Grupy PSB ze sprzedaży materiałów budowlanych w styczniu 2015 były o 6% wyższe niż przed rokiem oraz i aż o 11% wyższe niż w grudniu 2014. Przy tym trzeba dodać, że pierwszy miesiąc tego roku nie przyniósł znaczących zmian w cenach materiałów budowlanych.

W składach i hurtowniach PSB w styczniu 2015 wzrosły nieznacznie ceny kilku materiałów budowlanych: farb, lakierów, tapet (3%), narzędzi i sprzętu budowlanego (1,8%), mat. ściennych ceramicznych (1,2%), cementu, wapna (0,9%), izolacji wodochronnych (0,6%) oraz płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni (0,2%).

Spadły ceny wyrobów stalowych (2,9%), izolacji termicznych (1,2%), suchej zabudowy (1,2%), pokryć i folii dachowych, rynien (1,1%), gazobetonów (1%) i minimalnie chemii budowlanej, silikatów oraz drewna i mat. drewnopochodnych oraz instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień  i wentylacji.

Nie zmieniły się ceny stolarki otworowej, parapetów, kostki brukowej oraz bram, ogrodzeń.

Trendy cenowe w składach i hurtowniach budowlanych PSB
Autor: Grupa PSB Trendy cenowe w składach i hurtowniach budowlanych PSB
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej