PSB: wzrosły ceny w 5 grupach towarowych

2010-07-08 12:19
PSB-Mrówka w Piszu - otwarcie
Autor: Grupa PSB S.A.

W czerwcu 2010 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 5 grupach towarowych - Grupa PSB S.A. śledzi ceny wiodących materiałów budowlanych - w tym: izolacji termicznych (o 3,2%), izolacji wodochronnych (o 2,6%) oraz drewna i materiałów drewnopochodnych (o 2,4%).

W 2 grupach ceny spadły: gazobetonów (-0,8%) i silikatów (-0,5%). W 4 grupach towarowych ceny nie zmieniły się: w materiałach ściennych – ceramicznych, pokryciach dachowych, suchej zabudowie oraz stolarce.
W kategorii "inne" spadły ceny (o 1,6%) cementu, wapna oraz kostki brukowej. W 2 grupach tej kategorii ceny nieznacznie wzrosły, a w 3 nie zmieniły się.

W czerwcu, w porównaniu do stycznia 2010 r., w 6 grupach wyrobów ceny były niższe, a w 5 wyższe. Wyższe ceny zanotowano także w zbiorczej kategorii "inne" – głównie za sprawą wzrostu o niemal 50% cen wyrobów stalowych.

PSB: trendy zmian cen (VI 2009=100)
Autor: Grupa PSB S.A.

Wskaźnik pesymizmu związanego ze spadkiem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w okresie styczeń-maj 2010 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość minus 11,1%, ale w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym już tylko minus 4%. Natomiast dodatnią dynamikę osiągnięto w zakresie mieszkań, których budowę rozpoczęto – dla ogółem plus 26,5%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 0,8%.

Przychody PSB S.A. ze sprzedaży materiałów budowlanych w maju 2010 r. były o 4% wyższe niż przed rokiem, zarazem o 7% niższe niż w maju 2010 r. Sprzedaż po 6 miesiącach tego roku była wyższa o 2% od zrealizowanej w analogicznym okresie 2009 r.

Sieć sklepów PSB-Mrówka powiększyła się o kolejny market

W Piszu powstał 46 sklep PSB-Mrówka, otwarty przez firmę Grot. Sklep o powierzchni handlowej 1800 mkw. oferuje kilkanaście tysięcy pozycji asortymentowych. W sklepie PSB-Mrówka pracuje 20 osób.
W dniu otwarcia sklep odwiedziło ok. 1,5 tysiąca osób, a 659 klientów zrobiło zakupy. Na których czekały konkursy z atrakcyjnymi nagrodami m.in. mebli kuchennych, kabiny z hydromasażem, roweru, elektronarzędzi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej