Przetargi w branży budowlanej w październiku 2005

2007-05-29 15:06

Według raportu Telefonicznej Agencji Informacyjnej w październiku br. w branży budowlanej ogłoszono ponad 10 tys. przetargów, tj. o ponad tysiąc mniej niż w poprzednim miesiącu. Stanowiły one prawie 51 proc. wszystkich przetargów i zleceń na usługi, wykonanie oraz dostawy opublikowanych w tym okresie w naszym kraju.Największą popularnością cieszyły się przetargi dotyczące drogownictwa; za udział w jednym z nich zażądano wadium w wysokości 7 mln złotych.

Najpopularniejszym miejscem zamieszczania ogłoszeń dotyczących branży budowlanej okazał się internet (6 907 przetargów). Pozostałe informacje przetargowe zostały opublikowane w prasie (1 305 przetargów), Biuletynie Zamówień Publicznych (1 868 przetargów) i innych biuletynach regionalnych i branżowych.

Październikowe przetargi z branży budowlanej, podobnie jak w poprzednim miesiącu, dotyczyły głównie drogownictwa (26 proc. ogłoszeń), prac elektroenergetycznych (18 proc.), wykończeniowych (15 proc.)) i wodno-kanalizacyjnych (14 proc.). Najwięcej przetargów pochodziło z województwa mazowieckiego (1 403 ogłoszenia), małopolskiego (1 363 ogłoszenia) i śląskiego (1 199 ogłoszeń), a najmniej z województwa świętokrzyskiego (261 ogłoszeń).

Na uwagę zasługuje fakt, że w województwie małopolskim prawie połowa przetargów z branży budowlanej dotyczyła prac elektroenergetycznych (672 ogłoszenia).
90 proc. ogłoszeń dotyczących branży budowlanej miało formę przetargów nieograniczonych.
94 proc. dotyczyło zleceń na usługi bądź wykonanie. Pozostałe ogłoszenia przetargowe dotyczyły dostaw.

W ponad 56 proc. ogłoszonych przetargów nie wymagano wnoszenia wadium. Natomiast najwyższego wadium, w wysokości 7 mln złotych, zażądał Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej za udział w przetargu nieograniczonym na "Przebudowę drogi krajowej nr 69, ulicy Żywieckiej w Bielsku Białej - opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania: Remont ul. Żywieckiej w B-B na odcinku od skrzyżowania z ul. Krakowską do skrzyżowania z ul. Poniatowskiego i na odcinku od skrzyżowania z ulicą Narciarską do granicy miasta".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej