Przetargi w branży budowlanej w październiku 2005

2007-05-29 15:06

Według raportu Telefonicznej Agencji Informacyjnej w październiku br. w branży budowlanej ogłoszono ponad 10 tys. przetargów, tj. o ponad tysiąc mniej niż w poprzednim miesiącu. Stanowiły one prawie 51 proc. wszystkich przetargów i zleceń na usługi, wykonanie oraz dostawy opublikowanych w tym okresie w naszym kraju.Największą popularnością cieszyły się przetargi dotyczące drogownictwa; za udział w jednym z nich zażądano wadium w wysokości 7 mln złotych.

Najpopularniejszym miejscem zamieszczania ogłoszeń dotyczących branży budowlanej okazał się internet (6 907 przetargów). Pozostałe informacje przetargowe zostały opublikowane w prasie (1 305 przetargów), Biuletynie Zamówień Publicznych (1 868 przetargów) i innych biuletynach regionalnych i branżowych.

Październikowe przetargi z branży budowlanej, podobnie jak w poprzednim miesiącu, dotyczyły głównie drogownictwa (26 proc. ogłoszeń), prac elektroenergetycznych (18 proc.), wykończeniowych (15 proc.)) i wodno-kanalizacyjnych (14 proc.). Najwięcej przetargów pochodziło z województwa mazowieckiego (1 403 ogłoszenia), małopolskiego (1 363 ogłoszenia) i śląskiego (1 199 ogłoszeń), a najmniej z województwa świętokrzyskiego (261 ogłoszeń).

Na uwagę zasługuje fakt, że w województwie małopolskim prawie połowa przetargów z branży budowlanej dotyczyła prac elektroenergetycznych (672 ogłoszenia).
90 proc. ogłoszeń dotyczących branży budowlanej miało formę przetargów nieograniczonych.
94 proc. dotyczyło zleceń na usługi bądź wykonanie. Pozostałe ogłoszenia przetargowe dotyczyły dostaw.

W ponad 56 proc. ogłoszonych przetargów nie wymagano wnoszenia wadium. Natomiast najwyższego wadium, w wysokości 7 mln złotych, zażądał Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej za udział w przetargu nieograniczonym na "Przebudowę drogi krajowej nr 69, ulicy Żywieckiej w Bielsku Białej - opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania: Remont ul. Żywieckiej w B-B na odcinku od skrzyżowania z ul. Krakowską do skrzyżowania z ul. Poniatowskiego i na odcinku od skrzyżowania z ulicą Narciarską do granicy miasta".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej