Przedsiębiorczy Wrocław. Raport o nowych inwestycjach

2011-01-20 12:14
Przedsiębiorczy Wrocław. Raport o nowych inwestycjach
Autor: Activ Investment Sp. z o.o. Inwestycja w miejscowości Wysoka.

Wrocław jest w czołówce polskich miast pod względem przedsiębiorczości oraz wykształcenia mieszkańców - wynika z najnowszego raportu firmy konsultingowej PricewaterhouseCoopers. Jednym z efektów tej sytuacji jest stale powiększający się rynek mieszkaniowy w stolicy Dolnego Śląska, który dedykuje swoją ofertę głównie ludziom młodym.

Jedynie w Warszawie i w Poznaniu liczba prywatnych przedsiębiorców jest wyższa niż we Wrocławiu. Według raportu PwC własną działalność gospodarczą prowadzi aż 15,4 proc. mieszkańców. Dużo poniżej średniej krajowej plasuje się bezrobocie. Miasto zajmuje również wysoką czwartą lokatę w kraju pod względem odsetka osób (18,6 proc.) posiadających wyższe wykształcenie, zaraz za Warszawą, Krakowem i Lublinem.
W efekcie, jak uważa PwC, sytuacja w jakiej znajdują się Wrocławianie jest  w porównaniu z resztą kraju bardzo korzystna. Posiadając przyzwoicie płatną pracę, mimo młodego wieku śmielej niż mieszkańcy innych regionów kraju patrzą w przyszłość i inwestują w podniesienie standardu życia, często w nieruchomości. Przejawem tego jest odbiegająca od innych miast liczba deweloperów (ok. 80 firm), którzy na terenie Wrocławia i najbliższych okolic budują ponad 4000 mieszkań rocznie.

Szczególnie dużą popularnością (głównie wśród młodych klientów) cieszą się mieszkania zlokalizowane na południu Wrocławia. Największymi ich atutami są niższe w porównaniu z centrum ceny i dogodna lokalizacja, która daje możliwość zamieszkania z dala od miejskiego zgiełku, jednocześnie zapewniając dogodny i szybki dojazd do centrum Wrocławia lub autostrady A4.

W ten trend wpisuje się oferta krakowskiego developera Activ Investment, który kończy realizację trzeciego etapu inwestycji w prestiżowej miejscowości Wysoka i rozpocznie w tym roku nową inwestycję w Krzykach.
W pierwszej inwestycji został już zamknięty stan surowy budynku i obecnie trwają tam prace wykończeniowe. Mieszkańcy będą mogli wprowadzić się w drugiej połowie 2011 r.
Druga inwestycja zlokalizowana jest również w południowej części miasta, ale po drugiej stronie al. Karkonoskiej, a dokładnie pomiędzy ul. Kościelną a Buraczaną. Oferta może być atrakcyjna dla osób zatrudnionych w firmach, które mają siedziby na południu Wrocławia (np. w Specjalnej Strefie Ekonomicznej). Dzięki takiej lokalizacji przyszli mieszkańcy będą mieć równie blisko do pracy, na zakupy czy do samego centrum Wrocławia.

- Prace nad nową inwestycją w Krzykach rozpoczną się na wiosnę 2011 r. tak aby ich właściciele mogli wprowadzić się już pod koniec roku 2012 - informuje dyrektor oddziału Activ Investment, Andrzej Łaz.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej