Produkcja budowlano-montażowa we wrześniu 2005

2007-05-29 15:09

Według wstępnych danych GUS produkcja budowlano-montażowa we wrześniu br. była o 12,7 proc. wyższa niż rok wcześniej i o 2,6 proc. wyższa niż w sierpniu br. Wzrosły także ceny produkcji budowlano-montażowej; we wrześniu br. były o 0,2 proc. wyższe niż w poprzednim miesiącu. Najbardziej wzrosły ceny wynajmu sprzętu budowlanego i burzącego z obsługą operatorską (o 1,3 proc.).

W stosunku do września ubiegłego roku wyższy poziom zrealizowanych robót odnotowano we wszystkich grupach przedsiębiorstw (największy - prawie dwukrotny w przedsiębiorstwach przygotowujących teren pod budowę, a najmniejszy - o 2,3 proc. - w podmiotach wykonujących roboty budowlane wykończeniowe).
Wzrost poziomu produkcji, w porównaniu z sierpniem br., wystąpił w jednostkach zajmujących się przygotowaniem terenu pod budowę (o 17,3 proc.), wznoszeniem budynków i budowli; inżynierią lądową i wodną (o 13,8 proc.) oraz wykonywaniem instalacji budowlanych (o 11,6 proc.). W podmiotach wykonujących roboty budowlane wykończeniowe produkcja spadła o 2,2 proc.
Poziom produkcji budowlano-montażowej zrealizowanej w okresie od stycznia do września br. był o 8 proc. wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

 


Ceny produkcji budowlano-montażowej we wrześniu 2005 r. były o 0,2 proc. wyższe niż w poprzednim miesiącu. Najbardziej wzrosły ceny wynajmu sprzętu budowlanego i burzącego z obsługą operatorską (o 1,3 proc.). Podniesiono również ceny wykonywania robót budowlanych wykończeniowych (o 0,6 proc.), przygotowania terenu pod budowę (o 0,5 proc.), wykonywania instalacji budowlanych (o 0,4 proc.) oraz wznoszenia budynków i budowli; inżynierii lądowej i wodnej (o 0,2 proc.).
W okresie od stycznia do września br. ceny produkcji budowlano-montażowej wzrosły o 1,9 proc. Najbardziej podniesiono ceny wynajmu sprzętu budowlanego i burzącego z obsługą operatorską (o 6,1 proc.). Wzrosły również ceny przygotowania terenu pod budowę (o 4,8 proc.), wykonywania robót budowlanych wykończeniowych (o 4 proc.), wykonywania instalacji budowlanych (o 3,1 proc.) oraz wznoszenia budynków i budowli; inżynierii lądowej i wodnej (o 1,9 proc.). We wrześniu br. wzrost cen w stosunku do analogicznego miesiąca ub. roku wyniósł 2,3 proc.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej