Produkcja budowlano-montażowa we wrześniu 2004

2007-05-29 18:41

Z informacji podanych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że produkcja budowlano-montażowa we wrześniu br. była o 0,1 proc. wyższa niż przed rokiem i o 9,3 proc. wyższa niż w poprzednim miesiącu. W pierwszym półroczu br. poziom produkcji budowlano-montażowej był o 4,1 proc. niższy niż rok wcześniej.

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie o 3,9 proc. niższym niż rok wcześniej i o 0,3 proc. mniejszym w porównaniu z sierpniem br.
Wzrost poziomu produkcji (w porównaniu z sierpniem br.) wystąpił we wszystkich grupach przedsiębiorstw, poza firmami prowadzącymi roboty budowlane wykończeniowe.
W stosunku do września ubiegłego roku wyższy poziom zrealizowanych robót odnotowano w jednostkach zajmujących się wykonywaniem robót budowlanych wykończeniowych - o 16,5 proc. i wznoszeniem obiektów budowlanych; inżynierią lądową i wodną - o 1,7 proc. Spadek produkcji nastąpił natomiast w podmiotach zajmujących się przygotowaniem terenu pod budowę i wykonywaniem instalacji budowlanych (spadek wyniósł odpowiednio 24,3 i 10,2 proc.).
Poziom produkcji budowlano-montażowej zrealizowanej w okresie od stycznia do września był o 4,1 proc. niższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej