Produkcja budowlano-montażowa we wrześniu 2004

2007-05-29 18:41

Z informacji podanych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że produkcja budowlano-montażowa we wrześniu br. była o 0,1 proc. wyższa niż przed rokiem i o 9,3 proc. wyższa niż w poprzednim miesiącu. W pierwszym półroczu br. poziom produkcji budowlano-montażowej był o 4,1 proc. niższy niż rok wcześniej.

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie o 3,9 proc. niższym niż rok wcześniej i o 0,3 proc. mniejszym w porównaniu z sierpniem br.
Wzrost poziomu produkcji (w porównaniu z sierpniem br.) wystąpił we wszystkich grupach przedsiębiorstw, poza firmami prowadzącymi roboty budowlane wykończeniowe.
W stosunku do września ubiegłego roku wyższy poziom zrealizowanych robót odnotowano w jednostkach zajmujących się wykonywaniem robót budowlanych wykończeniowych - o 16,5 proc. i wznoszeniem obiektów budowlanych; inżynierią lądową i wodną - o 1,7 proc. Spadek produkcji nastąpił natomiast w podmiotach zajmujących się przygotowaniem terenu pod budowę i wykonywaniem instalacji budowlanych (spadek wyniósł odpowiednio 24,3 i 10,2 proc.).
Poziom produkcji budowlano-montażowej zrealizowanej w okresie od stycznia do września był o 4,1 proc. niższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej