Praca w budownictwie atrakcyjna dla studentów. Ranking na najlepszego pracodawcę wśród polskich firm budowlanych

2012-05-21 22:35
Ranking idealny pracodawca
Autor: brak danych

Według badania Universum Student Survey, studenci kierunków inżynieryjnych wskazali polskie firmy budowlane jako atrakcyjne miejsca pracy. Na opinie studentów wpłynęły zapewne ogromne kontrakty oraz inwestycje infrastrukturalne. Eksperci zapowiadają jednak osłabienie koniunktury w budownictwie i ciekawe, czy w przyszłym roku praca w budownictwie będzie wymarzonym przez studentów zajęciem.Sprawdź, na które firmy budowlane stawiają studenci...

Polskie firmy budowlane cenione są przez studentów za bezpieczeństwo zatrudnienia (54% badanych) oraz, równorzędnie, możliwość profesjonalnych szkoleń. Ważne w firmach z branży budowlanej są innowacyjność i potwierdzony sukces rynkowy (41% badanych). Studenci oczekują od przyszłego pracodawcy stabilności zatrudnienia oraz pracy w dynamicznym i twórczym zespole.
Średnia pierwsza pensja oczekiwana przez studentów to 3200 zł netto (wzrost o 400 zł w porównaniu z zeszłym rokiem). Pierwszy pracodawca ma zapewnić zdobycie umiejętności i doświadczenia, które pózniej będzie mogło się przełożyć na wysokie zarobki.  Dodatkowo studenci chcą pracować w dużych firmach budowlanych, zatrudniających od 100 do 500 pracowników.

W pierwszej dwudziesce znalazły się firmy:

  • Skanska I miejsce
  • Budimex 3 miejsce
  • Polimex Mostostal 6 miejsce
  • Strabag 10 miejsce
  • Bosch 13 miejsce
  • Warbud 17 miejsce
  • Saint-Gobain Group 56 miejsce

 

Badanie Universum Student Survey 2012 zostało przeprowadzone na 18 000 studentach z całej Polski, w tym 3000 studentów kierunków inżynieryjnych.

Skanska idealnym pracodawca
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej