Miasta przyszłości

2008-11-18 17:09
Miasta przyszłości
Autor: Urząd Miasta Warszawy Miasta przyszłości

Warszawa zajęła ósme miejsce w rankingu miast mających największy wpływ na ekonomiczny rozwój rynków wschodzących, opublikowanym przez Forbes na podstawie badań przeprowadzonych przez MasterCard.

Wyniki badania, Worldwide Emerging Markets Index, dostarczają informację o 65 miastach mających największy wpływ na rozwój ponad 30 rynków wschodzących. Miasta te uznaje się za główne czynniki wpływające na krajową gospodarkę, a dokonana analiza jest ważnym barometrem zmian globalnych trendów w ekonomii i potencjału wzrostu w czasie.

Według Indexu Warszawa ma 8 miejsce i zdobyła wysokie oceny w kategoriach: ryzyko i bezpieczeństwo, jakość życia miejskiego i środowiska ekonomicznego i handlowego.

Pierwsza dziesiątka wygląda następująco:
1. Szanghaj, Chiny
2. Pekin, Chiny
3. Budapeszt, Węgry
4. Kuala Lumpur, Malezja
5. Santiago, Chili
6. Guangzhou, Chiny
7. Mexico City, Meksyk
8. Warszawa, Polska
9. Bangkok, Tajlandia
10. Shenzhen, Chiny

Index został stworzony przez zespół 9 niezależnych ekspertów w dziedzinie ekonomii, socjologii i studiów urbanistycznych. Eksperci wybrali 65 miast na całym świecie, które zostały sklasyfikowane w ośmiu kategoriach, obejmujących: uwarunkowania ekonomiczne i handlowe, wzrost ekonomiczny i rozwój, uwarunkowania biznesowe, środowisko usług finansowych, sieć powiązań handlowych, szkolnictwo i informatyzacja, jakość życia w mieście, ryzyko i bezpieczeństwo.

Pełna wersja raportu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej