Małe wahania cen materiałów budowlanych w lutym 2016

2016-03-29 16:15
pustaki ceramiczne Wienerberger
Autor: Wienerberger Produkcja pustaków ceramicznych

Zazwyczaj ruchy na rynku budowlanych wywołują zmiany cen materiałów dla budownictwa. W lutym chyba nie wydarzyło się nic ponad normę, bo chociaż ceny materiałów budowlanych spadły i wzrosły, to poziom tych zmian jest niewielki. 

Zacznijmy od wzrostów. Otóż jak podają PSB, w hurtowniach i składach działających w ramach grupy podrożały następujące grupy materiałów: materiały ścienne ceramiczne (o +1,4%), narzędzia i sprzęt budowlany (1%), silikaty (0,8%). Minimalne wzrosty (czyli w pobliżu 0%) odnotowano dla izolacji termicznych i wodochronnych, farb, lakierów i tapet oraz cementu i wapna.

Ceny w dół zanotowały pokrycia i folie dachowe oraz rynny (o 1,7%), chemia budowlana (o 1,1%), poniżej 1% spadły ceny instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji oraz płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni. 
Natomiast nie drgnęły ceny bram, ogrodzeń, kostki brukowej, stolarki otworowej oraz parapetów.
 
Ceny materiałów budowlanych są zdecydowanie stabilne i może jest to zachętą do podejmowania budowlanych inwestycji, bo przychody PSB SA ze sprzedaży w lutym 2016 były o 15% wyższe niż przed rokiem oraz o 39% wyższe niż w styczniu 2016. Sprzedaż po dwóch miesiącach tego roku jest wyższa o 10% niż w analogicznym okresie rok temu.

Ceny materiałów budowlanych PSB
Autor: brak danych Trendy cenowe dla materiałów budowlanych w składach i hurtowniach PSB, luty 2016
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej