Małe wahania cen materiałów budowlanych w lutym 2016

2016-03-29 16:15
pustaki ceramiczne Wienerberger
Autor: Wienerberger Produkcja pustaków ceramicznych

Zazwyczaj ruchy na rynku budowlanych wywołują zmiany cen materiałów dla budownictwa. W lutym chyba nie wydarzyło się nic ponad normę, bo chociaż ceny materiałów budowlanych spadły i wzrosły, to poziom tych zmian jest niewielki. 

Zacznijmy od wzrostów. Otóż jak podają PSB, w hurtowniach i składach działających w ramach grupy podrożały następujące grupy materiałów: materiały ścienne ceramiczne (o +1,4%), narzędzia i sprzęt budowlany (1%), silikaty (0,8%). Minimalne wzrosty (czyli w pobliżu 0%) odnotowano dla izolacji termicznych i wodochronnych, farb, lakierów i tapet oraz cementu i wapna.

Ceny w dół zanotowały pokrycia i folie dachowe oraz rynny (o 1,7%), chemia budowlana (o 1,1%), poniżej 1% spadły ceny instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji oraz płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni. 
Natomiast nie drgnęły ceny bram, ogrodzeń, kostki brukowej, stolarki otworowej oraz parapetów.
 
Ceny materiałów budowlanych są zdecydowanie stabilne i może jest to zachętą do podejmowania budowlanych inwestycji, bo przychody PSB SA ze sprzedaży w lutym 2016 były o 15% wyższe niż przed rokiem oraz o 39% wyższe niż w styczniu 2016. Sprzedaż po dwóch miesiącach tego roku jest wyższa o 10% niż w analogicznym okresie rok temu.

Ceny materiałów budowlanych PSB
Autor: brak danych Trendy cenowe dla materiałów budowlanych w składach i hurtowniach PSB, luty 2016
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej