Jesienią staniały narzędzia i sprzęt budowlany

2015-12-14 15:45
beton komórkowy
Autor: brak danych

Jak wynika z ostatnich analiz cenowych przeprowadzanych przez Polskie Składy Budowlane (PSB), w listopadzie 2015 najbardziej spadły ceny narzędzi i sprzętu budowlanego, największe wzrosty, choć procentowo niewielkie odnotowały materiały ścienne z betonu komórkowego. Ceny pozostałych materiałów budowlanych z niewielkimi zmianami.

Ów listopadowy wzrost cen dla betonu komórkowego został oszacowany przez PSB na 2,5% w porównaniu do cen sprzed miesiąca. Na kolejnych miejscach w tej grupie znalazły się płytki ceramiczne, wyposażenie łazienek i kuchni, które podrożały o 2,3%, chemia budowlana o 1,3%. Wzrosty cen do 1%  miały także materiały ścienne ceramiczne, sucha zabudowa, pokrycia i folie dachowe oraz rynny, a także farby, lakiery, tapety, cement i wapno. 
Narzędzia i sprzęt budowlany staniały o 3,5%, o 2,4% spadły ceny izolacji wodochronnych.
W 5 grupach ceny spadły, najbardziej narzędzi i sprzętu budowlanego (-3,5%) i (-2,4%). O mniej niż 1% staniały instalacje i technika grzewcza, ale również kanalizacja, odwodnienia i wentylacja.
Na tym samym poziomie pozostały ceny stolarki otworowej, parapetów, kostki brukowej oraz bram i  ogrodzeń.

Ciekawy jest też comiesięczny raport sprzedażowy PSB. W listopadzie 2015 przychody centrali ze sprzedaży materiałów budowlanych były o 13% wyższe niż przed rokiem, ale jednocześnie o 21% niższe niż w październiku tego roku. Sprzedaż po jedenastu miesiącach tego była wyższa o 7% od analogicznego okresu roku poprzedniego.

Ceny materiałów budowlanych
Autor: Głos PSB Trendy cenowe materiałów budowlanych w PSB, listopad 2015
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej