Coraz więcej ofert pracy dla inżynierów budownictwa

2017-05-15 15:16
Węzeł Marsa - praca wre
Autor: ZMID

Nie oficjalne wskaźniki czy komunikaty, ale ruch na rynku pracy najlepiej opisuje sytuację w danej branży. Zgodnie z tą tezą, budownictwo dźwiga się ze stagnacji. Świadczy o tym znaczący wzrost liczby ofert pracy dla osób związanych z budownictwem, a o prawie 20% wzrosło zainteresowanie pracodawców inżynierami budownictwa.

Jak podaje portal Pracuj.pl , w I kwartale 2017 o 11%, do poziomu ponad 138 tys., wzrosła liczba ofert w porównaniu z takim samym okresem ubiegłego roku. Budownictwo nie jest branżą przodującą (najwięcej ofert dotyczy pracy w handlu, bankowości, finansach i ubezpieczeniach oraz w przemyśle ciężkim), ale i tu widać ruch. Procentowo najbardziej wzrosło zapotrzebowanie pracodawców na specjalistów ds. nieruchomości – w pierwszym kwartale obecnego roku skierowano do nich o niemal jedną trzecią ofert więcej niż przed rokiem (31% więcej ogłoszeń). Zdaniem ekspertów Pracuj.pl, to potwierdza dobrą kondycję deweloperów. O niemal jedną piątą wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów ds. budownictwa. W I kwartale 2017. pracodawcy znacząco zwiększyli zainteresowanie zatrudnieniem inżynierów również zapotrzebowanie na inżynierów (o 18% więcej ofert). Czyli mają w czym przebierać osoby szukające zatrudnienia w budownictwie lub na przykład chcący zmienić pracodawcę inżynierowie budownictwa.

Branże, w których przybywa ofert pracy
Autor: Pracuj.pl

W dalszym ciągu najwięcej pracy oferuje województwo mazowieckie, z którego obecnie pochodzi co piąte ogłoszenie w serwisie Pracuj.pl, na kolejnych miejscach są województwa dolnośląskie, małopolskie i wielkopolskie. Niestety, nie ma danych, jak rozkładają się na mapie oferty pracy dla budownictwa. Natomiast wiadomo, że nowych pracowników potrzebują przede wszystkim duże firmy, czyli zatrudniające powyżej 250 osób.

– Pierwszy kwartał 2017 roku należał zdecydowanie do budownictwa i nieruchomości – komentuje Przemysław Gacek, prezes zarządu Grupy Pracuj. – Specjaliści z tych branż należeli do czołówki najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku. Branża deweloperska ma bardzo dobrą koniunkturę, co widać szczególnie w wynikach deweloperów mieszkaniowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej