Coraz więcej ofert pracy dla inżynierów budownictwa

2017-05-15 15:16
Węzeł Marsa - praca wre
Autor: ZMID

Nie oficjalne wskaźniki czy komunikaty, ale ruch na rynku pracy najlepiej opisuje sytuację w danej branży. Zgodnie z tą tezą, budownictwo dźwiga się ze stagnacji. Świadczy o tym znaczący wzrost liczby ofert pracy dla osób związanych z budownictwem, a o prawie 20% wzrosło zainteresowanie pracodawców inżynierami budownictwa.

Jak podaje portal Pracuj.pl , w I kwartale 2017 o 11%, do poziomu ponad 138 tys., wzrosła liczba ofert w porównaniu z takim samym okresem ubiegłego roku. Budownictwo nie jest branżą przodującą (najwięcej ofert dotyczy pracy w handlu, bankowości, finansach i ubezpieczeniach oraz w przemyśle ciężkim), ale i tu widać ruch. Procentowo najbardziej wzrosło zapotrzebowanie pracodawców na specjalistów ds. nieruchomości – w pierwszym kwartale obecnego roku skierowano do nich o niemal jedną trzecią ofert więcej niż przed rokiem (31% więcej ogłoszeń). Zdaniem ekspertów Pracuj.pl, to potwierdza dobrą kondycję deweloperów. O niemal jedną piątą wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów ds. budownictwa. W I kwartale 2017. pracodawcy znacząco zwiększyli zainteresowanie zatrudnieniem inżynierów również zapotrzebowanie na inżynierów (o 18% więcej ofert). Czyli mają w czym przebierać osoby szukające zatrudnienia w budownictwie lub na przykład chcący zmienić pracodawcę inżynierowie budownictwa.

Branże, w których przybywa ofert pracy
Autor: Pracuj.pl

W dalszym ciągu najwięcej pracy oferuje województwo mazowieckie, z którego obecnie pochodzi co piąte ogłoszenie w serwisie Pracuj.pl, na kolejnych miejscach są województwa dolnośląskie, małopolskie i wielkopolskie. Niestety, nie ma danych, jak rozkładają się na mapie oferty pracy dla budownictwa. Natomiast wiadomo, że nowych pracowników potrzebują przede wszystkim duże firmy, czyli zatrudniające powyżej 250 osób.

– Pierwszy kwartał 2017 roku należał zdecydowanie do budownictwa i nieruchomości – komentuje Przemysław Gacek, prezes zarządu Grupy Pracuj. – Specjaliści z tych branż należeli do czołówki najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku. Branża deweloperska ma bardzo dobrą koniunkturę, co widać szczególnie w wynikach deweloperów mieszkaniowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej