Ceny materiałów budowlanych w lipcu właściwie bez zmian

2014-08-14 18:23
sciana jednowarstwowa porotherm
Autor: Wienerberger Murowanie ściany jednowarstwowej na zaprawę do cienkich spoin Porotherm Dryfix

Trwają "wakacje" cen materiałów budowlanych, bo w lipcu zmiany były raczej leniwe, bez gwałtownych zmian na plus czy na minus, z dwoma wyjątkami dla ściennych materiałów ceramicznych i stali. 

Według comiesięcznego raportu Polskich Składów Budowlanych (PSB), wzrosty lub spadki cen materiałów budowlanych w lipcu 2014 nie były większe niż 1 procent. Granicę te przekroczyły jedynie ścienne materiały ceramiczne, które zdrożały o 3,1%, najbardziej spadły ceny wyrobów stalowych – o 1,5%.
W pozostałych grupach materiałów budowlanych badanych przez PSB, wzrosły ceny narzędzi i sprzętu budowlanego o 1%, stolarki otworowej i parapetów o 0,6%, gazobetonów o 0,4%, o 0,2% ceny silikatów i chemii budowlanej i  o 0,1% izolacji termicznych i wodochronnych. 
Podobne niewielkie zmiany odnotowano po stronie spadków cenowych. Tylko o 0,6% staniało drewno i materiały drewnopochodne, płytki ceramiczne, wyposażenie łazienek i kuchni, instalacje i technika grzewcza, kanalizacja, odwodnienia, wentylacja, farby, lakiery oraz tapety. Jeszcze mniej - 0,4% - potaniały pokrycia i folie dachowe oraz  rynny, elementy suchej zabudowy były tańsze o 0,1%.
Nie zmieniły się ceny cementu, wapna, kostki brukowej oraz bram i ogrodzeń.

Przychody PSB ze sprzedaży materiałów budowlanych w lipcu 2014 były o 14% wyższe niż w czerwcu, i o 1% wyższe niż przed rokiem. Sprzedaż po siedmiu miesiącach 2014 roku była wyższa o 17% od osiągniętej w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Ceny materiałów budowlnych lipiec 2013, PSB
Autor: Grupa PSB Dynamika cen materiałów budowlanych w lipcu 2014
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej